Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Magyar állampolgárként Kanadáb...

Magyar állampolgárként Kanadában szülni?

Figyelt kérdés

Mi történik, ha egy terhes nő Kanadában “ragad” ?

3x-ik hét után már nem repülhet és kénytelen ott szülni a gyermeket, de csak turistaként van az országban.



2018. okt. 1. 18:27
1 2
 1/11 grafno ***** válasza:
15%
Hajóval visszaküldik.
2018. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ott szüli meg a gyereket, és ha rendbejött, utána jön vissza - addig meghosszabítják a tartózkodási engedélyét.
2018. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

És ez nem folyásolja be a gyermek állampolgárságát? Nem csak Kanadában, hanem bárhol.

2018. okt. 1. 18:57
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Kiszámlázzák a költségeket. Amúgy sok légitársaságnál már nem lehet 26-28. hét után repülni,pont a szülésturizmus miatt.
2018. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Az állampolgárságot nem befolyásolja, mindenképpen magyar állampolgár lesz. Csak itthon lesz sok macera a hazai anyakönyvezéssel és a magyar okmányok beszerzésével (tapasztalat).
2018. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Megkapja a kanadai állampolgárságot, te meg egy hatalmas számlát. Maradni nem maradhatsz, te nem leszel automatikusan a gyerekkel állampolgár.
2018. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Te írtad az USA-ban szülés témát is? A gyerek ide akar születni, még világra sem jött, már erőlteted rá, hogy egy másik kontinenshez kötődjön. Állítsd le magad, majd ő eldönti, ki akar lenni és hol akar élni.
2018. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem én voltam.

Csak kivancsisag. Azt is irtam, hogy nem kizarolag Kanadara gondolok.

De mivel surun hallok ilyet es egyertelmu valaszt nem kaptam, igy volt pofam feltenni a kerdest.

Meg csak terhes sem vagyok, egy darabig nem is tervezem, hogy az legyek.

Eeeees meg azt is jelzem( habar nem tudom miert nem mindegy), hogy egyatalan nem akarom elhagyni az orszagot, koszonom szepen jol megvagyok.

2018. okt. 2. 00:30
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Itt a konzervatív idióták most nyújtottak be törvénymódosítási javaslatot a birth tourism kivégzésére, hogy jus soli helyett jus sanguinis legyen. Esélytelen, hogy átmenjen, 2016-ban 313 ilyen eset volt, ez egy gumicsont, nem éri meg pár száz baba miatt apparátust fenntartani. Szóval, ja, lehet, kétmillió forint alaphangon.
2018. okt. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak országok, ahol a születés helye adja az állampolgárságot, ilyen pl az USA, és vannak olyanok, ahol a szülők állampolgársága adja, mint pl Magyarország. Tehát pl ha te az USA-ba utazol, es ott szulsz, a gyerek automatikusan amerikai állampolgár lesz, de mivel te magyar vagy, általad alanyi jogon magyar állampolgár is lesz. Mivel ah állampolgárság megszerzése az adott ország jogrendszeren múlik, ezért csak és kizárólag akkor kapsz egyértelmű választ, ha megnevezed az országot, amire kíváncsi vagy.
2018. okt. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!