Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nem fedélzeten vásárolt...

Nem fedélzeten vásárolt alkohol fogyasztásának lehet jogi következménye? Miért?

Figyelt kérdés

Ha valaki a vámmentes alkoholt felszisszenti felszállás után, lebukik, de semmi egyéb szabálytalanságot nem csinál (nem dohányzik, átadja a maradék piát, nem lesz agresszív, nem őrjöng, csak csendben ül a helyén...), számolhat-e jogi következményekkel? Ezt sehol sem írják. Valószínűleg lemondhat a közelgő útjairól ugyanannál a társaságnál, de elkövetett bármit is? Nem veszélyeztetett senkit és semmit.


Jól hangzik, hogy az utazás biztonságának érdekében a légiutas-kísérők eldönthetik, kit szolgálnak ki és ha igen, mennyi alkohollal, de az áraik kicsit "el vannak szállva".


Nem érint a kérdés, csak eszembe jutott és kíváncsi vagyok.



2018. nov. 5. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Előfordulhat, hogy nem szállítják el. Én már ültem olyan gépen, amiről szedtek le utast emiatt.
2018. nov. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"...felszállás után..."? Egy kényszerleszállás egy békésen italozó utas miatt enyhe túlzásnak tűnne.
2018. nov. 5. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ha nem látszik hogy nagyon kész van az illető, akkor nem foglalkoznak vele.

Ha annyira berúgott, hogy nincs eszméletévnél, akkor megszakíthatják az utat is, és utána bíróságra viszik az ügyet. De Heathrow-n voltam, amikor a focidrukkereket fel sem engedték a a gépre, egy 5-6 fős hangos csapat volt.

De a napokban jelentették be, hogy Heathrow-n nem lehet hajnali órákban alkoholt kapni, ami azért vicces, mert a fedélzeten ugyanúgy árulni fogják, szóval aki be akar rúgni, annak max várnia kell egy kicsit.

Angol turisták ugye a reptéren kezdik a nyaralast.


[link]

2018. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Néhány napja néztem egy dokumentum sorozatot élet a reptéren címmel igaz külföldön de Európába méghozzá a Luthansa köteles minden utast fel engedni amennyiben iratai rendbe van és tud viselkedni ja és alkoholt a gépen is előszeretettel kínálnak
2018. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!