Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőjegynél mennyire baj az...

Repülőjegynél mennyire baj az ékezet hiánya? Pl: Horváth Anna a nevem, Horvath Anna nevére szól a repjegy, elfogadják?

Figyelt kérdés
2018. nov. 5. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem kell ékezet....ezert nem is gond.
2018. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Külön kérik a légitársaságok az adatok kitöltésénél, hogy ne használjunk ékezeteket. a legtöbb rendszerbe belezavarnak az ékezetek, így lesz a Kovácsból Kovcs a beszállókártyán, vagy az Ödönből Oedoen. Nem lesz gond, jó utat.
2018. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Külföldi utazasnal pont az a jó, ha nem szorakozol ékezetekkel, mert csak összezavarja a magyar karaktereket nem ismerő rendszereket.
2018. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Milyen Oedoen?!?!?! Ez nem távirat!


Mivel külföldön nincsenek ékezetes karakterek, azért mindent az angolban található magánhagzókkal kell írni.


A-E-I-O-U

2018. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
#4 Igen, pont ezt írta a kettes, hogy használd az angol ABC betűit, különben hülyeségre írja át a rendszer. Ne kelljen már mindent a szátokba rágni.
2018. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok száz repülőút után (kanadai-magyar állampolgár vagyok, sok szállal kötődöm mindkét országhoz), még senki nem kötött bele, hogy a nevemből lemaradtak az ékezetek. A magyar név előnye még, hogy amikor azt hallom, hogy valaki úgy hangzik, mintha éppen meg akarna fulladni a mikrofonon, akkor máris tudom, hogy lemaradt a csomagom :D
2018. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi! szuper! Azon aggódtam, hogy esetleg névváltoztatást kell majd kérnem, ami jó drága, hiszen én és azért hagytam le éppen, hogy ne zavarja meg a rendszerüket. :)
2018. nov. 6. 08:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ryanairnel paraztam be konkrétan a semmiért tavaly ilyenkor mikor először és tapasztalatlanul utaztam jegyet rendelt a húgom és a beszallokartya megvolt konkrétan ez után is csekkolasra vártam de hát ez már az volt na de ezt hadjuk is a személyi igazolvány számom biztonsági okokból hiányosan voltak rá írva és konkrétan emelt díjas telefonszamon hivogattam a repülőteret otthon hogy OMG baj van de hála isten semmi baj nem volt nincs és még mindig külföldön élek
2018. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!