Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fél évnyi gyógyszert lehet...

Fél évnyi gyógyszert lehet vinni kézipoggyászban?

Figyelt kérdés
Külföldre költözök és azt javasolták, hogy fél évre elegendő gyógyszert vigyek magammal. Kézipoggyászban (hátizsák) vihetem magammal, vagy az ellenőrzésnél az már gyanúsnak minősül?
2018. nov. 14. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ki javasolta, az orvosod?

Ha igen, akkor írjon róla papírt és akkor kisebb az esély, hogy gond lesz.


Amúgy nem is értem, hogyan akarsz fél évre való gyógyszert kivinni - hiszen csak 3 hónapra valót szoktak felírni.

2018. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Átlag gyógyszerekről van szó, fejfájás csillapító, lázcsillapító, stb.
2018. nov. 14. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Akkor meg minek? Külföldön nincs gyógyszer?
2018. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. Ha külföldre költözöl, majd az új háziorvosod felirja, amit kell. Rendszeresen szedett gyógyszerek hatóanyagát érdemes felírni, illetve egy javaslatot íratni az orvossal, amit ah adott orszag nyelvére lefordittatsz. Fajdalom es lazcsillapito kulfoldon is kapható minden sarkon.
2018. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyit akarsz kivinni? Nekem egy évre elegendó egy doboz fájdalomcsillapító. Egy-egy dobozzal szerintem simán vihetsz (eu-n belül legalábbis biztos), de ilyen általános gyógyszerek tényleg mindenhol kaphatóak, ha ugyanaz a hatóanyga, akkor névtől függetlenül hat.
2018. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugye, tudod, hogy külföldön is (hacsak nem Szomalia jellegu helyre koltozol) pont ugyanazokat a gyogyszereket arusitjak ebben az "atlag" gyogyszer temakorben, mint Magyarorszagon? Felesleges magaddal cipelned.
2018. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták ismerősök hogy Angliában mindenre a paracetmolt írják, úgyhogy vigyem az itteni megszokottakat helyette. Csak mivel ők kocsival mennek, abban nem tudtak segíteni hogy repülővel is lehet -e ennyit vinni.
2018. nov. 15. 00:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Na és mi a baj a paracetamollal? Fájdalom és lázcsillapító. De amúgy ibuprofen is kapható mindenütt
2018. nov. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Max leadott poggyászban

Felvinni csak a gépen esetlegesen szükséges adagot engedik

2018. nov. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy melyik poggyászban viszed, de inkább a kéziben célszerű.
2018. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!