Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fellehet vinni repülőre alkoholt?

Fellehet vinni repülőre alkoholt?

Figyelt kérdés

nyilván előre bejelentve de ezt hol/kinél kell bejelenteni?

+ költséget is kell fizetni mondjuk 1 üveg pálinkára és egy üveg borra?



2018. nov. 14. 22:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hetes, bizonyos EU-n kívüli repterek eleve nem is alkalmazzák a folyadékokra vonatkozó korlátozást, ráadásul mint minden manuális munkánál, nyilván itt is van hibaszázalék. Mindenesetre ha legközelebb nincs ilyen mázlid, inkább Ferihegyen szállj vonatra, ott a Nagybánya utca egyik közeli sarkán nonstop nyomóskút várja a felfrissülni vágyókat!
2018. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Itt tájékozódj a gépre felvihető kézipoggyászról: [link]

Szóval max. 10 darab 1 dl-es flakonban vihetsz magaddal folyadékot (és ebbe beleszámít a dezodorod, a tusfürdőd, és az egyéb folyékony és krém állagú piperecikk is) a biztonsági ellenőrzésre. Az 1 dl-esnél nagyobb flakont (elvileg) akkor is kidobatják veled, ha üres. És a gulyáskrémet, fokhagymakrémet és piros arany-tubust is láttam már kukában kikötni.

A biztonsági ellenőrzés után van vámmentes bolt (duty free), az ott vásárolt folyadékokat felviheted a gépre, de persze a célország határozza meg, mennyit vihetsz vámmentesen.

Abban a poggyászban, amit a biztonsági ellenőrzés előtt adsz fel (aka "feladott poggyász"), persze lehet alkohol is.


Célországtól függően egy bizonyos mennyiség felett a megérkezéskor a "piros" kijáratot kell választanod és a célorzság szabályainak megfelelően áfát, vámot, jövedéki adót stb. fizetned. De az arab félsziget országai között van, ahova teljesen tilos alkoholt bevinni, ott ne próbálkozz, mert lecsuknak érte.

2018. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#7 vagyok, direkt próbálgattam, mindig emelve a tétet. Elvileg fémdetektor meg felületszkenner a max, meg persze nézik a viselkedésedet már a labirintusban is. Mintha szkenner se lenne, az a kísérletem vége. De egyszer menj oda helyesen pakolt kézipoggyásszal kicsit túlöltözve és kimelegedve, a két tenyeredet a nadrágba törölgetve, ide-oda ugráló tekintettel :)
2018. nov. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem minden drágább csak majdnem minden, vannak jó akciók. kintről ne is próbáld meg felvinni, security checken úgyis elveszik, mintha a kukába dobnád.
2018. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!