Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Van second security check, ha...

Van second security check, ha átszállsz repülővel? Ha az első repétren vettél a duty freeben pálinkát, akkor a második check-nél nem fogják felengedni, nem? Az átszálláshoz a feladott poggyászt nekem fel kell vennem és fel kell adnom a másik géphez?

Figyelt kérdés
Utazom külföldre, szeretnék vinni pálinkát a vendéglátzóimnak. A duty freeben tudom, hogy lehet viszonylag jó pálinkát venni, onnan vinném. Ugyed akkor az kézipoggyászban/duty free szatyorban jönne velem. Viszont át kell szállnom a repülővel, ilyen még nem volt velem.

2018. dec. 11. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, igen. De felengedik, mivel speciális zacskóba rakják, amit tilos kinyitni (ha kinyitod, akkor nem engedik fel). A harmadik kérdés teljesen a jegyedtől függő. Ha pl. A-B B-C jegyet vettél, tehat nem egyben, akkor neked kell. Ha vettél egy jegyet A-C-be, akkor nem kell.
2018. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az átszálláshoz a feladott poggyászt nekem fel kell vennem és fel kell adnom a másik géphez?


Ha egyben vetted a jegyet, ahogy elozo irja, altalaban nem kell bajlodni a feladott poggyasszal. Pesten feladod, a celallomason pedig viszont latod a csomagot. De ha az USAba utazol es az USAn belul van az atszallasod, akkor a fenti nem ervenyes. Pl. Budapest - Los Angeles jegyed van (egyben vetted) de Chicagoban vagy New Yorkban van egy atszallasod, akkor ahol belepsz eloszor az USA teruletere ott fel kell venned a csomagot, 5-10 meterrel arrebb vinni es egy masik szalagra ujra feltenni. Ha unios orszagon belul van az atszallasod, akkor nem kell a csomaggal torodni.


De ezt a repteren a becsekkolasnal a pultos neni meg fogja tudni mondani.

2018. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De miért írjátok, hogy van második security check?? Ha csak átszáll, akkor nem jön ki a határon, hanem az airsideon marad, azaz nem kell megint atmennie az ellenőrzésen, ha nem megy ki a váróba. A kezipoggyaszban benne lehet akármi, senki sem ellenőrzi le.
2018. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az uti celtol fugg. Schengenen belül lehet, hogy nincs, de pl. ha Budapestrol İstanbulon keresztul atszallsz, hogy egy masik varosba repülj orszagon belül, ott peldaul dupla security check van.
2018. dec. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pontosan ez fog történni, közben megtaláltam a reptér honlapján, hogy így lesz. Be kell "jelentkezni" az országba és utána szállhatok át belföldi járatra. Köszönöm a válaszokat.
2018. dec. 12. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!