Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Készétel konzervet fölengednek...

Készétel konzervet fölengednek a repülőre?

Figyelt kérdés
Teneriffére akarunk menni a wizzair járatával és arra gondóltunk hogy olcsón megússzuk a kaját illetve spóróljunk egy kicsit vinnénk készétel konzervot a nyaralásra. Minden napra 3-at és így olcsón kijön a kaja. Plusz csomagolt kenyér meg 2 májaskonzerv naponta. Csak hát 400g 1db nagy konzerv. Az egy hétre kb 10 kiló lenne. Kell valamit a poggyászsújra ráfizetni a wizzarnél vagy felengedik a repülőre?

2019. jan. 17. 19:58
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
55%

Folyadék nem mehet a kézipoggyászba, csak a feladandóba. Tehát leves vagy főzelékkonzervvel így kalkulálj!


Tényleg, nem értem, miért lenne kamu a kérdés. Amikor a família meglátogatott itt Hollandban, az öregem is lefagyasztott pörkölteket, meg disznótorost rakott el maguknak. Én is jobban pártolom helyi étkek kipróbálását, de ahány ember, annyi szokás.

2019. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

Ez tipikus példája annak hogy a buta ember spórolni próbál és a végeredmény az lesz hogy még drágábban jön ki a ,,spórolásból" mintha nem spórolna...

Teneriffén sokkal olcsóbbak a kaják mint itthon tehát már az ötlet is elég nagy baromság a másik pedig hogy valószínűleg fizethetnéd a pöttyász túlsúlyért a pótdíjat.

Összességében kedves kérdező ezzel a remek spórolós ötlettel kis túlzással dupla annyit költenétek kajára mintha ott bemennétek egy átlag üzletbe és bevásárolnátok ugyanazokat a dolgokat.

Bár ez elég egyértelműen kamu kérdés, normális embernek eszébe sem jut ilyen hogy kenyeret meg konzerveket csomagoljon a nyaralásra főleg ha repülővel megy. Abban az esetben ha te ezt komolyan gondoltad javaslom nagyon sürgősen kezd fejleszteni magad mert láthatóan fogalmad sincs hogy hogyan kell bánni a pénzzel.

Főleg hogy az ulticél nem egy USA árszínvonalán álló hely, hanem kifejezetten olcsó a magyar árakhoz képest.

2019. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
*poggyász
2019. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kamu :)
2019. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Látom néhánynak csak a "kamu" kiírásig terjed a értelmi szintjük, de a kérdésre válaszolni nem tud.
2019. jan. 18. 15:16
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"de a kérdésre válaszolni nem tud."

Lett válaszolva a kérdésre.

Feladott poggyászba lehet pakolni konzervet. Nem tudom, hogy van e élelmiszerekre tiltás a fogadó országba.

Ha nem haladja meg a súlykorlátot, akkor nem kell ráfizetni. Ha meghaladja akkor sokba kerül. (Többe, mint egy heti kajád.)


Viszont azokat a konzerveket ott helyben olcsóbban megkapod, mint Magyarországon. Tehát azzal spórolsz, ha ott helyben veszed meg.


Elmondom, hogy "nyaraltam" én tavaly télen La Palma szigetén (Szintén Kanári szigetek).

Egy hétfőn kiderült, hogy kapok 3 hét szabadságot.

Aznap este lefoglaltam a repjegyeket. 120 Euró oda-vissza. Csak kézipoggyász, amiben volt 2-3 hosszú 4-5 rövid nadrág, pár póló és fehérnemü és váltás pulóver.

A repülőn megettem egy szendvicset és ittam 1 redbullt. Ez került 5 Euróba. (Nem Wizzair)

Leszállás után a buszon vettem egy "kártyát", amit 20 Euróval feltöltöttem. Rohadt olcsó a busz.

Elmentem egy kiszemelt Hostelbe, ahol nem foglaltam előre szállást. 10 Euróba került naponta, 12-en voltunk egy szobában. Volt konyha, fürdő és mosógép.

Szinte csak este mentem be a szállásra és reggel korán már indultam is útnak. Ezért nem kellett hotel vagy "drága" panzió.

Egyébként olyan jó társaság volt, hogy sok közös programokat szerveztünk és nagyon jól éreztük magunkat.

Volt közös főzés is. Kb mint egy "nyár tábor".

A reggelim 2-3 euróból megvolt, ha nem volt kedvem magamnak kaját csinálni a hostelben. Az ebéd se került 4-5 eurónál többe helyi lokál/pubokban (és nem a nyaralók álltal felkapott nagy éttermekben). A hipermarketben pedig 10 euróból megpakoltam a bevásárló kocsit.


Ha nem hiszel nekünk, nézd meg magad az árakat interneten.

Hiper Dino pl. De a sparban pl főtt ételt is kapsz.

2019. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, én is amikor idekeveredtem, szintén utazás témában, hasonlóan jártam mint te, hogy szokatlan modortalan fikázás meg gyűlölettenger kapott el, csak mert a repülőjárat szabályait próbáltam tisztázni (fizesd ezt fizesd azt, ahelyett hogy megtudtam volna mit lehet felvinni). Aztán a kezdeti értetlenkedés meg megdöbbenések után rájöttem hogy itt ez a kultúra alakult ki. (Mindenki okoskodik és a kérdést mellőzi, pedig azt hittem a 14-16 évesekkel teli "szexualitás" kategóriánál nincs lejjebb) Szóval ezt tényleg ne vedd magadra, mindenki úgy utazik ahogy akar, ehhez másnak nincs köze, akkor se ha magára öntötte az önjelölt patkány megmondóember szerepet.
2019. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább Tenerifén vegyél konzerveket. Legalább valamilyen szinten találkozol a "helyi ízekkel", mégha csak ilyen low budget módon is.
2022. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok hogy a válság alatt az eddigi válaszolók közül most is mindenki ugyanúgy veri-e a mellét hogy milyen jól tudja költeni a pénzt, vagy van aki azóta megszopta a faszt és stílust váltott :D
2022. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%
@19 Nemtom, a kérdés feltétele óta triplázódott az akkor is elég oké fizum, de nem ettől fura csomagolt kenyeret cipelni, hanem mert egy forintot sem spórolsz vele.
2022. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!