Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Légiutas kísérő képzés során...

Légiutas kísérő képzés során kiderül, hogy tud-e úszni valaki vagy sem?

Figyelt kérdés
A követelmények között szerepel ugye az, hogy tudni kell úszni. Ez miben merül ki? A nagy légitársaságoknál mentőmellényben kell leúszni 20 vagy 50 métert, majd felkapaszkodni egy mentőcsónakra. Nem értem, hogy ebben az esetben mi az úszás? A Wizz Airnél is mentőmellényben történik az úszás része a képzésnek?

2019. márc. 9. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg képzés előtt ki kell hohy derüljön. Hohy a legikiseroknel hogy megy, nem tudom, de logikusan egy uszodában, hozzáértő előtt kell x hosszt leúsznia. Nem tudom elképzelni, hoyg csak bemondásra menne az ilyen
2019. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Unokahúgom az American Airlines-nál stewardess. Mesélte, hogy amikor jelentkezett voltak feladatok amiket a vizsgán el kellett végezni, és ez is beleszámított a felvételi követelménybe. Az egyik, hogy egy napon uszodában voltak, és ott úszni kellett. Előbb csak simán, hogy tényleg tudnak úszni. Mondta, hogy nem az volt az elvárás, hogy tud-e pillangó vagy gyorsúszást csak az, hogy tud úszni valaki. Majd voltak feladatok, mentőmellényben egy "sérült" utasnak segíteni a vízben. Elmondása szerint elmutatták, majd könnyű feladat volt. Szerintem minden légitársaságnál elvárás, hogy tudj úszni mentőmellény nélkül is.
2019. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
- Én úszni nem tudok, csak repülni - szólt légutas képzésre jelentkező, és már repült is.
2019. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Wizzairt nem tudom. LOT-nál dolgozó ismerősöm van, ott a képzés alatt volt medencés nap, ahol úszniuk kellet és segíteniük egymást, mintha utast segítenének.
2019. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyhogy uszni kell.
2019. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

"leúszni 20 vagy 50 métert, majd felkapaszkodni egy mentőcsónakra"


Jobb ha tudod, hogy az úszás nem segít sem rajtad, sem az utasokon, ha véletlenül valamelyik óceánba becsapódna a repülő!

Arra meg még kisebb az esélyed, hogy pont lesz is ott egy -kb. 150 személyes- mentőcsónak is 20 méterre.

2019. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom én is. Ezért sem értem, hogy mi értelme az egésznek. Gondolom így még jobban meg lehet szűrni a jelentkezőket. Vagy csupán csak annyi, hogy ha valaki tud úszni akkor kevésbé pánikol, erősebb lehet mentálisan stb.
2019. márc. 11. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem 2019-ben alapvető dolog, hogy az embernek legyen érettségije, beszéljen nyelveket és tudjon úszni.

Ez a beugró bármely társaságba.

2019. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!