Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A KLM hibájából keletkezett...

A KLM hibájából keletkezett ráfizetésem, aminek töredékét fizették ki. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Amerikából való visszautamat érintette még az amszterdami sztrájk, ezért először egy másnapi KLM útra, majd egy SAS által üzemeltetett, aznapi járatra raktam áttéve. Igen ám, de egyik rebookingnál kifelejtették a check-in poggyászom, amiért korábban már fizettem (egybe fizettem érte oda-vissza útra), ezért az SAS felé ki kellett fizetnem 120 dollárt mikor a reptéren becsekkoltam.


Gondosan megőriztem a papírt, hogy bizonyítékom lehessen, és mikor hazaértem első dolgom az volt, hogy claim-eljem az okozott kárt.


Nos, 40 dollár kártérítést kaptam a 120ból, amit megvétóztam, mivel hát az ő hibájuk végett kellett kifizetnem 120 dollárt olyanért, amiért én egyszer már fizettem. A vétózást elutasították, annak ellenére, hogy több papírral bizonyítottam, hogy nekem a KLM-el a visszafelé útra már volt egy kifizetett bőröndöm, amit így jogtalanul még egyszer ki kellett fizetnem.



Ilyenkor én mit tudok tenni? Kihez tudok fordulni? Ezek a mindenféle kártérítési agency-k 80 dollárért való hajcihőmet körberöhögik (kettő utasított el, hogy túl kicsi a kár ehhez), a KLM tojik az egészre, nekem meg bár nem élet halál kérdése, de baromira hiányzik az az extra 80 dollár.



2019. ápr. 2. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha volt utasbiztosításod, náluk próbálkozz.

De a lehetőségek nagy részét kimerítetted, így gyakorlatilag csak perelni tudsz, ami persze nem éri meg.

2019. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem tudtam, de most rákeresve kiderült, hogy az EU-ban is létezik ún. small claims court, kisebb összegű peres ügyekre. Ennek 15 000 forint a díja, de ha te nyersz, akkor kifizettetik azt is a KLM-mel.

[link]

Van ezenkívül EU-s fogyasztóvédelem is, nem biztos, hogy ez illik ide, mert neten vásárolt terméket ír, de végül is a repjegy szerintem az:

[link]

2019. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!