Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy működik az átszállás egy...

Hogy működik az átszállás egy reptéren? (Frankfurt)

Figyelt kérdés
Egy hét múlva fogok először átszállással repülni. Ha leszáll az első gép mit kell csinálnom, milyen feliratot keressek?
2019. júl. 9. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A másik gépet kell megkeresni, majd ugyan úgy becsekkolni rá, mint ahogy az első gépre tetted. Pontosan ugyan úgy, mintha a városból érkeznél a reptérre repülni.
2019. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz, van egy külön folyosó az átszálló utasoknak. Ezt egy olyan piktogram jelzi, amin két repülő van, transfers, vagy connecting flights felirattal. Arra kell indulni. Követni a kiírást, ha már tudod, melyik terminál melyik kapuhoz kell menned. Frakfurtban még nem szálltam át, de nagy reptereken gyakran buszra, helyi kisvonatra kell felszállni, hogy átjuss a másik terminálba. Számolj azzal is, hogy akár egy órába is telhet az átszállás. A csomagot általában nem kell felvenni.
2019. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt valószínűleg már Budapesten becsekkolnak a Frankfurtból induló járatra és megkapod arra is a beszállókártyát.
2019. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Átszállásnál úgy tudom a repülőterek nagy részén nem kell újra végig menni azon a folyamaton, amin az induló utasoknak kell. A repülőtér weboldalán azt írják, hogy át kell menni még egy biztonsági ellenőrzésen, de ez nem ugyanaz, mint a sima induló utasoknak, hanem egy külön, az átszállóknak. Ezen kívül a standard útlevélvizsgálat kell még, az is szintén egy külön helyen. Ha leszállsz a repülőről, és követed a "Transfer" útvonalat jelző nyilakat a táblákon, akkor nem tudsz eltévedni.


[link]

2019. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly Frankfurtban szálltam át. Amikor megérkezel keresd az úticélod a kihelzőn, hogy hányas kapuhoz kell menned. Elég nagy a Frankfurti reptér, de el lehet igazodni.

United-dal mentem, Indulás előtt (Frankfurtban) az amerikaiak feltesznek pár kérdést hova mész, milyen célból, mennyi időre, stb. Amerikába belépéskor szintén kikérdeznek.

2019. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, én tavasszal szálltam át Frankfurtban, eléggé rágörcsöltem (ez szokásom), de felesleges volt.

Ha egy jegyen rajta van mindkét út, akkor garantálják, hogy eléred a csatlakozást. Ha bajban vagy, lehet segítséget kérni, illetve késés esetén felültetnek a következő gépre. Van fast lane is.

Azt írják, hogy 1 óra alatt teljesíthető az átszállás.

Töltsd le a FRA airport mapot, kicsit tanulmányozd. Az érkező gép nekem Lufthansa volt, valahol az A kapuk elején állt meg. Megnéztem, hogy honnan megy a Flight Dolomiti, valahonnan a B kapuktól ment, elég messziről. Követtem a jeleket, kellett használnom a gyorsjárdás connecting tunnelt is, a mozgójárdákon is jó tempóban lépkedtem, így kellett 40 perc. Tényleg nagy távolságok vannak.

Az A és a B kapukat tartalmazó épületrészek között kb 3 emeletnyi szinteltérés van, a lifteknél állt egy hölgy irányítani a csellengőket. Lépcsőn mentem, mert nem volt kedvem a liftre várni.

Elgondolkoztam, hogy mi van az idősekkel, mozgássérültekkel, hogy teljesítik ők a távot? Aztán láttam, hogy elektromos kisautókkal fuvarozzák őket a csomagjukkal együtt.

A biztonsági ellenőrzésen nem kell még egyszer átmenni, az átszálló utasokkal indulj el.

Odafelé 70 percem volt az átszállásra, visszafelé több, mint másfél órám, akkor már kiismertem magam és vettem elég jó szendvicset:)

2019. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Frankfurtol csak érkezni vagy indulni szoktam , de mindegyik termináljába voltam sokat, söt rengeteg vendéget hordok ki a reptérre is.


Amit az els ír csak akkor va így, ha nem egyben vetted a jegyet, hanem küklön külön. Vagy is vettél egy jegyet Bp-Frankfurt és Frankfurt-Milánóba. Ekkor ahogy az elsö mondja, ki kell menned a transzferzonából, ha van csomagod felveszed és újra leadod vagy becsekkolsz.


Ha átszállójegyet vettél vagy is egy jegyet Bp-Milánó de közben Frankfurtban át kell szállnod akkor van a többieknek igaza. Vagy is a a csomagodat csak Bp-en kell leadnod, és többet nem kell Check-in-t csinálnod, megkapoda beszállókártyáidat. Mostanában sok reptéren csak 1 órával az induás elött van kiírva kapu és sokszor még a beszállókrátyán sincsen a kapú írva, így ott figyeled a transzferzonába hova kell menned.

Frankfurt tényleg nagy reptér de csak 2 terminálja van. A Lufthansa terminál és az egyéb repülök terminálja (1 és 2). De a két terminál között van egy kisvonat úgy emlékszem a transzferzonában már.

2019. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!