Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy működik a vám Amerikába...

Hogy működik a vám Amerikába utazáskor? Nyugodtan vihetem a laptopom?

Figyelt kérdés

Jövőhéten utazom és úgy számoltam, hogy lesz időm elkészíteni egy beadandót, de valószínűleg még nem leszek kész vele az útig. Merjem vinni a MacBookom?

Hogy működik ez az értékösszeírós dolog? Csak a nagyobb értékeket kell összeírni vagy azt is, hogy hoztam ennyi meg annyi nadrágot, pólót,...? Miket kell majd felírnom? Pl ha viszek egy adidas cipőt, azt is fel kell írni? Vinnék laptopot akkor külön fel kell tüntetni, hogy töltőt is hoztam?


2019. júl. 11. 13:54
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
43%
A vámnak mi köze van a te saját laptpodhoz alsógatyádhoz meg büdös zoknidhoz?!?!?
2019. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk h hazafele ne legyek megvámolva több tízezer vagy százezer forintokkal?
2019. júl. 11. 14:34
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
És mégis mit kéne megvámolni a te használt személyes cuccaidon,főleg ruháidon?!?!?
2019. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vamnak semmi koze a te szemelyes targyaidhoz.
2019. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kerdezo, el vagy kicsit tajolva.


Eloszor is: USAbol, ha atszallasos varosba utazol, pl. LA, akkor hazafele nagy valoszinuseggel egy europai varosban fogsz atszallni, pl. Frankfurt. Mikor Pesten leszallsz, mint Unios orszagbol erkezett utaskent lepsz be az orszagba es ezert nincs itt semmifele vamvizsgalat.


Ha kozvetlen USAbol erkezel, akkor sem szokott lenni. Nagyritkan, szuroproba szeruen kivesznek 1-2 embert a sorbol es megnezik mit hozott magaval az operencian tulrol. Nyilvan ha oridzsi csomagolasu ajfonbol van nala 4, akkor megvamoljak, de a te utott-kopott, magyar beallitasu laptopodat nem fogjak megvamolni, hiszen az mar utazas elott is a tied volt. A cipod meg a gatyad plane nem erdekli oket.

Szoval ha veszel is magadnak ezt-azt az USAban, bontsd ki, tepd le az arcimket es hello...


"értékösszeírós dolog" erre SEMMI szukseg!


Udv, egy 15 eve USAbol evente hazalatogato kommentelo

2019. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak az értelmes kommentet! Csak olvastam valami, hogy ki kell tölteni, ha megérkeztem az USA-ba arról, hogy miket vittem.
2019. júl. 11. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, van egy kitöltendő nyilatkozat(formanyomtatvány) az USA-ba beutazáskor, amiben útlevélszámot, személyes adatokat, meg hol fogsz lakni odakinn, ilyesmiket kell feltüntetni. Ezen kívül, hogy van-e nálad 10 ezer dollárnál több készpénz, jártál-e a közelmúltban olyan helyen, ahol beteg állatokkal találkozhattál (istállóban beteg tehenek), van-e nálad olyan növény, élelmiszer, élő állat amit nem szabad bevinni az USA-ba. A teljesség igénye nélkül. Te valószínüleg erre gondoltál. A stewiek szokták osztogatni még leszállás előtt, családonként egyet elegendő kitölteni. A legtöbb reptéren ahová te érkezhetsz már többnyire nem kell előre kitölteni, hanem amikor leszállsz, mész a megfelelő sorba (gondolom te ESTA-s leszel) és ott lesznek érintő képernyős kioszkok és az útleveled beszkennelése után a touchscreenen kitöltöd tkp. ugyanazt amiről fentebb beszéltem és a végén a gép kinyomtatja neked. Vagy ezzel, vagy a kézzel kitöltöttel mész oda a beléptető officerhez. Igazából formalitás ha nincs nálad valamiből kereskedelmi mennyiség. Semmi féle személyes cuccodat nem fogják megvámolni sem odafelé, sem visszafelé és semmilyen személyes dolgodat nem kell összeírni.
2019. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!