Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Először fogok utazni repülőgép...

Először fogok utazni repülőgépen. Milyen táskát vihetek magammal?

Figyelt kérdés

Hosszú időre megyek, így sok dolgot magammal kell vinnem.Mindent megvettem,amire szükségem van.Jegy alapján vihetek egy kézipoggyászt(55x 40x 23) max.10kg .Ezt rendelem a netről.

.


Aztán vihetek egy kisebb táskát, 40x30x18

Ez bármilyen táska lehet?

Deichmannos válltáska is?

Ennek a súlya mekkora lehet, mert nincs meghatározva...


És még vihetek egy max. 20 kg -os táskát..Ennek kötelezően bőröndnek kell lennie? Vagy lehet utazó-sport táska is?


Nagyon sok , krémem , hajápolóm , testápolási kellékeim vannak.

Ezeket gondolom a 20 kg -os táskába kell tennem ,ami a repülő rakterébe kerül..nem fognak ilyen sok "folyadék mennyiségért"szólni?Nem fognak "megsérülni"?


És szőkítőpor hajfesték izz.gátló spray, hajlakk ezeket is vihetem, vagy ilyen még a raktérben sem szállítható?


Tényleg szeretném.ha segítenétek, nem vagyik tisztában ezekkel a dolgokkal...


Előre is köszönöm mindenkinek. :)


2019. júl. 23. 13:50
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia! A kisebb táska bármilyen táska lehet, ami belefér a méretekbe.A súlya a légitársaságtól függ, de szerontem a 10kg-ot semmiképp ne lépd túl. A 20kg-os táska is lehet bármilyen táska, csak férjen bele a méretekbe, de szerintem a bőrönd sokkal praktikusabb, és bizonságosabb is, mert nem bánnak kíméletesen a csomagokkal.A folyadékok szállításával kapcsolatban mindenképp nézd meg a légitársaság követelményeit. A legtöbb helyen a kézipoggyászba, vagy a kistáskába kell tenni, mivel az ellenőrzésnél kérni fogják, ezen kívül max. 10db 10ml nagyságú folyadékot vihetsz, átlátszó zacskóban tárolva, de lehet hogy valamelyik légitársaságnál mások a szabályok, én ezeket ismerem. A hajfestéket és egyéb dolgokat nem tudom hogy felviheted-e, de ezt is mindenképp a kézitáskába rakd, mert akkor az ellenőrzésen legalább megmondják. Nem tudom melyik légitársasággal utazol, de mindegyiknek van web oldala, mindenképp nézd meg, nehogy baj legyen.
2019. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A 20 kg-os feladott bőröndbe bármennyi folyadékot tehetsz. De ha hosszú időre mész, gondold át, hogy nem lenne-e egyszerűbb ott megvenni ezeket a kellékeket (hajfesték és társai). Csak a helyet foglalják. Ráadásul a nyomáskülönbség miatt nekem gyakran kifolyik valami kence... Egy utazótáskában pedig szétnyomódik (a csomagokat hajigálják, nagy kupacokban egymásra pakolják).

A kézitáskába ahogy írták csak 10 db max. 10 ml folyadékot vihetsz átlátszó zacskóba pakolva.

2019. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ami nem megy át a biztonsági ellenőrzésen,azzal mi történik?
2019. júl. 23. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"És ami nem megy át a biztonsági ellenőrzésen,azzal mi történik?"


Kidobják.

2019. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem felel meg azt elveszik. Általában kidobják, de a bejáratnál van elrettentésül egy üvegvitrin, tele elkobzott tárgyakkal (főleg bicskák, pengék, ollók, stb.)
2019. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajlakkot semmiképpen nem vinnék, mert robbanásveszélyes, nem tudom, de lehet, nem is engedélyezett. Meg ha csak nem valami őserdőbe mész - ahol úgysem kell :D -, akkor azt kint is tudsz venni.

Ha hosszú időre mész, akkor nem biztos, hogy érdemes itthonról vinni ezeket a krémeket, mivel kint is nyilván sokat meg tudsz vásárolni.

Ha pl. 1 hétre mennél, akkor azt mondom, hogy vigyél megfelelő mennyiséget (pl. kis kiszerelésű naptej, stb), de hosszabb időre már inkább megéri kint megvenni ezeket.

2019. júl. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van egy rossz szokásom,mindíg előre megveszek mindenből többet,hogy ha valami kifogy ,ne akkor kelljen szaladgálni.így otthon mindenből van 2-3 darab..Ezért gondoltam hogy elviszem itthonról ezeket a dolgokat.De azért sajnálnám ha kidobálnák, így inkább lehet nem próbálkozom.... :D
2019. júl. 25. 03:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem olyan rossz szokás az, csak nem kell magaddal vinni az "egész házat" :-)

Régebben én is olyan voltam, mint te, de azóta rájöttem, milyen érdekes dolog "minimálosan" utazni.

Egész jó érzés... :-) És ami a legmegdöbbentőbb, hogy nem hiányzott semmi :-) Alap gyógyszereket mindig viszek magammal (láz, fájdalomcsillapító, hasmenés elleni, stb), mert olyankor tényleg nem akar rohangálni az ember, de ügyes választással simán be lehet pakolni 4-5 napra :-)

Ha hiszitek, ha nem, itt a Gyakorin tanultam meg - másoktól és ezúton is köszi annak, aki segített ebben - hogyan lehet "minimálosan" utazni :-)

2019. júl. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még 8-as vagyok: a múltkor egy hétvégén egy balatoni konferencián vettem részt, 2 és fél nap. ott azért "divatozni is kell" így telepakoltam az utazós hátizsákomat (44x30x20) :-) A szobatársam meg egy hatalmas bőrönddel jött. Kb. ugyanolyan csinosak voltunk mindketten (napi többszöri átöltözés), majd a végén hazafelé megjegyezte: Te ebben a kis hátizsákba pakoltál mindent? Én meg vigyorogtam nagyon, hogy igen :-) Szóval tényleg meg lehet tanulni :-)
2019. júl. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!