Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Miért nem enged a szálláson...

Miért nem enged a szálláson fizetni?

Figyelt kérdés
Booking.com.-on szeretnèk lefoglalni egy szállást. Azt írja, hogy lehet bankkártyával és a szálláson is fizetni, a hirdetésben is benne van.. De hiába kattintok arra, hogy a szallason fizetek azt írja ki, hogy nem jelöltem. Miért lehet ez? Mit tegyek?
2019. nov. 15. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pontosan mit ír? A legtöbb esetben (szinte mindig) meg kell adni a bankkártyaadatokat a foglaláshoz, de az nem fizetés még.
2019. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy jelölje be a fizetési módot. Akkor ha megadom nem veszi le a pénzt rögtön? Vagy ez csak ilyen formaság?
2019. nov. 16. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:

A Booking.com-on elég rendesen le van írva, mit hogy kell csinálni.

Különböző féle foglalások vannak:

- van olyan, ami egyáltalán nem kér előre pénzt

- van olyan, ami , bár szálláson fizethető az összeg, mégis lezárol x összeget a bankkártyán 8pl. 30 %-ot)

- végül van olyan, ami "előre fizetendő" - ez szokott a legolcsóbb lenni, itt a teljes összeget előre kell fizetni.

Ha belinkeled, mit foglaltál, akkor tudok segíteni.

2019. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: nekem pl. most szálláson fizetendő foglalásom van, de bizony lezárolt a számlámon 30 %-ot. Nem örülök neki, de karácsonyi időszakra foglaltam, így kénytelen vagyok tudomásul venni.

Mondjuk annyi, hogy nem a valós kártyaadatokat adtam meg, hanem virtuális, azaz webkártya adatokat.

Ha nincs ilyened, érdemes csináltatni.

Jobban apartmannál fordul elő ez az előzetes zárolás, ahogy észrevettem.

2019. nov. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A fentiekre vannak a szűrők.


2-es szinte Genius-ként még soha nem kellett előre fizetnem.

Egyszer volt, hogy nem akarta engedni, az külön felvettem a kapcsolatot a szállással és telefonon foflaltam. Annyi, hogy ez az egy foglalás nem jelent meg a booking-on (mivel megkerültem a rendszert)


De sosem volt még gondom, se belföldi se külföldi foglalással

2019. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, 5-ösnek:

Én is Geniusos vagyok, mégis lezárolt 30 %-ot.


Ugyanakkor volt már ebben az évben 2 hoteles foglalásom is, 2 különböző külföldi országban és ott valóban nem zároltak előre.

2019. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

"Mondjuk annyi, hogy nem a valós kártyaadatokat adtam meg, hanem virtuális, azaz webkártya adatokat."


Ez nem szamit semmit.

2019. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A zárolás nem genius függő.

Azt csak azért említettem, hogy lássák mennyit foglaltam már kb.


Be kell állítani a szűrők között, hogy nincs előre fizetés.


A szállás leírásánál meg általában ott van, hogy zárol(hat)nak.


De azt is be lehet állítani, hogy "hitelkártya nélkül foglalható"

2019. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Aki írta, hogy segítene

[link]

Hiába jelölő be, hogy szallason fizetek kéri a hitelkártyát

2019. nov. 16. 13:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondtuk már, hogy a lefoglaláshoz is kell a kártya. Igen, akkor is, ha a helyszíni fizetésre mész.

Ha nagyon parás vagy, keress olyat, aminél jelzi hogy bankkártya megadása nélkül is foglalható (ilyen is van pár).

2019. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!