Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Miért nem enged a szálláson...

Miért nem enged a szálláson fizetni?

Figyelt kérdés
Booking.com.-on szeretnèk lefoglalni egy szállást. Azt írja, hogy lehet bankkártyával és a szálláson is fizetni, a hirdetésben is benne van.. De hiába kattintok arra, hogy a szallason fizetek azt írja ki, hogy nem jelöltem. Miért lehet ez? Mit tegyek?
2019. nov. 15. 23:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem terhelik meg a kártyát, csak akkor ha nem mondod le időben, vagy nem akarsz fizetni.

Ez csak egyfajta biztosíték arra az esetre, ha probléma lenne a vendéggel.

2019. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A belinkelt hotelnél elég világosan oda van írva, melyik esetben nem visszatérítendő (más szavakkal, azonnal levonják és nem módosítható), és melyikben nem. Ott az is oda van írva, hogy 2 nappal előtte lemondhatod ingyenesen.

A levonás a szálláshely kompetenciája, a Bookingnak erre nincs ráhatása. Ha csal a szálláshely, segítenek és rendbe teszik (például kényszerítik a szállásadót a visszautalásra, vagy más módon intézkednek).

Ma egyre kevesebb helyen nem zárolnak, vagy nem vonnak le, a világ egyre bizalmatlanabb (meg aztán nő a turizmus, már nem kínálati, hanem keresleti a piac).

2019. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es: igen, én is PONT ILYEN helyen foglaltam szállást, ugyanez volt kiírva:

"INGYENES lemondás 2019. december 16., 23:59 előtt

NINCS SZÜKSÉG ELŐREFIZETÉSRE - fizessen a szálláson"


aztán a továbblépésnél, már a foglalásnál bizony- bizony a következő lépés az volt, hogy 30 %-ot zárolnak. Hiába van odaírva, hogy ingyenes lemondás.


Kérdező, melyik lépésnél kérte Tőled a bankkártya adatokat? Én ugyanis most nem léptem be a Bookingos fiókomba, de elkezdtem a foglalást, a beírt szobaszám után a következő oldalon, ahol a nevet kell beírni, ott nem kérte a bankkártya adatokat. Lehet, hogy ez a titok, hogy nem kell belépni? :D Vagy esetleg eggyyel későbbi lépésnél kéri a bankkártya adatokat?


Az 1 szoba, "lefoglalom" után a következő oldalon (a név beírásánál) pl. ha figyelmesen szemlélünk, azzal is szembesülhetünk, hogy érkezéskor - bizonyos feltételek mellett - letétet kell letenni.


"Kérjük, vegye figyelembe, hogy 4 vagy több szoba foglalása esetén érkezéskor szobánként 50 eurós letétet kell fizetni. A letét teljes egészében visszatéríthető kijelentkezéskor, amennyiben nem történt károkozás."


Kérdező, egyébként pont nem messze lakom a környéktől, ez a hotel évek óta, állandóan szobalányt keres.

Bár jó helyen van, de nem biztos, hogy pozitívak lesznek a tapasztalataid... Javaslom, olvasd el az értékeléseket. Nem vész, de van egy-két dolog, amit több vendég is ír problémának.

2019. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!