Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szép kártyával lehet úgy...

Szép kártyával lehet úgy fizetni, hogy csak az ár bizonyos részét? A többit készpénzzel kiegészítve?

Figyelt kérdés

2019. jún. 19. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ilyenkor azt kell csinálni, hogy szétválasztani, hogy mit akarsz azzal fizetni és mit nem. Én már étteremben is csináltam, fele fogyasztást azzal fizettem, a másik felét kp-ra. De pl McDonaldsban is fizettem már így, egyik menüt kártyával, a másikat kp-ra.
2019. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Pl ha a kártyán 100 ezer ft van, de a szállás 110 ezer, nem fizethetem ki a 100 ezret, mert hiányzik 10?
2019. jún. 19. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. A kártyaterminál mindig a teljes összeget fihetteti. De a legtöbb helyen megteheted, ahol tetszőleges összegű készpénzt be tudnak ütni a pénztárgépbe, hogy adsz némi készpénzt, ami csökkenti a fizetendő összeget, a maradékot meg kártyával fizetheted. Pár helyet leszámítva ahol hülyén megoldott egyedi kassza szoftver van (pl meki) lehetséges így fizetni.
2019. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz, de ugye akkor külön számlát kell adni az előre adott pénzről, valamilyen tételre elszámolva! Hiszen az is adóköteles. Szóval ez azért így bonyolultabb.
2019. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. jún. 19. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért a legtöbb helyen megoldják, de valóban tételek mentén lehet megbontani a számlát.
2019. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarják meg tudják oldani. Étteremben és szállodában is jártunk már úgy, hogy csak egy része volt ott szép kártyán, annyit vontak le róla amennyit kértünk. Nem volt szétbontott számla.
2019. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Laylah ***** válasza:
Mi két SZÉP kártyáról meg valamenyi kp-vel fizettünk ki egy hosszú hétvégét. Egyik kártyáról a teljes összeget kifizettük, ami rajta volt, a másikról csak x összeget, a maradékot kp-ban. Egy számlát kaptunk, de azon tételesen fel volt tüntetve, hogy melyik móddal/kártyával mennyit fizettünk.
2019. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, mondjuk ez így adócsalás... meg lehet vele csúnyán bukni, ugyanis a szép kártyára más adózás vonatkozik, mint a készpénzre. Szerencsétek volt vele.
2019. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laylah ***** válasza:
9., nem tudom, nem értünk hozzá. Viszont a szálláshely ragaszkodott hozzá, hogy az idegenforgalmi adót meg a masszázsok árát készpénzben fizessük ki.
2019. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!