Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Apartmanba bejöhet a szállásad...

Apartmanba bejöhet a szállásadó a távollétemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem kapcsán még néhány infó: adott egy ‘apartmantelep’ több különálló házzal, illetve egy külön recepcióval. Elméletileg napközben az alkalmazottak ellenőrzik, hogy a fűtést bekapcsolva hagytuk-e, ha nem le is kapcsolják. Mindezt a távollétünkben értendő. Ezt megtehetik? Nem egy hotelről van szó, ahová pl a takarítószemélyzet napi szinten is bemegy.


Köszi!



#szállás #apartam
2022. jan. 13. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem tudom. De nem mindegy, hogy szállodában a takarítónő vagy apartmanban a személyzet?

Mindkettő ugyanúgy idegen.

És mindkettőről tudtok előre.

2022. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez ugyanolyan, mintha a szállodai szobába mennének be.

Persze lehet kérni, hogy ne tegyék, mint ahogy szállodai szoba esetén is mondhatod, hogy ne menjen be senki, takarítani sem.

2022. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én többször voltam olyan apartmanban, ahol a tulaj bement napközben. Lekapcsolta a klímát, lehúzta a redőnyt, baromi idegesítő volt. Azzal indokolta, hogy bepenészedik a fal. Egyiptomban egy olyan apartmanban voltunk, hogy mikor már melege volt az előcsarnokban a bácsinak, bement a házunkba hűsölni. Hatalmas forma volt az öreg, mai napig nem tudom hogy beszélgettünk, mert angolul nem nagyon beszélt. Aztán volt olyan eset, hogy mikor elmentünk, jött a tulaj és kinyitotta az ajtót kiszellőztetni, mondván a pára miatt folyamatosan járnia kell a levegőnek. Ennek mondjuk rohadtul nem örültem, mert nem volt széf és a készpénzem nagy része és az útlevelek eredetije (általában másolatokkal közlekedem) mind bent voltak. Aztán volt olyan is, ami egy irtó bájos vendégházban volt, hogy a néni kiadta másoknak is. Általában hostelezem, így nem én jöttem zavarba, hanem az a három lány, akik először jártak távolt az otthontól.


Mi a közös ezekben a történetekben? Soha semmi hátrányom ebből nem származott, nem vittek el semmit, a cuccomhoz se nyúltak. Elsőre furcsának tűnt, de az apartman témát külföldön elég lazán kezelik, sokkal jobban hasonlít az airbnb-hez, mint az itthon megszokotthoz. Szerintem légy nyitott, mert a legszebb emlékek, legjobb beszélgetések az ilyen szituációkból erednek!

2022. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!