Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Spanyolországba vagy Portugáli...

Spanyolországba vagy Portugália mennétek 1 hét kiruccanásra szívesebben? Miért? :)

Figyelt kérdés

Nem ilyen tengerpartosra gondoltam, hanem inkább városnézős, sétálgatás, meg spanyol / portugál borokat kóstolgatni szép helyeken.

Lisszabon, illetve Malaga jutott szembe például


2022. máj. 28. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Kezdhetnénk mondjuk a gyakorlati oldalával. Te hova találtál a fentiek közül olcsó(bb) repülőjegyet?
2022. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó választás, de ha a városnézés és gasztro a két fő szempont, akkor Malaga és környéke az egyik legrosszabb választás Spanyolországban, a környékbeli (=200km-en belül lévő) látványosságokhoz pedig kötelező a bérautó.


Mivel tőlünk nincs közvetlen járat, így még a sokat utazók közül is kevesen ismerik Baszkföldet, de Madridot és Barcelona mellett egyértelműen az ország gasztroközpontja, sok gyönyörű látnivalóval Bilbaoban és San Sebastiánban is. A két városra + egynapos kirándulásokra 1 hét ideális és nem is kell autót bérelni. Ha a borok is fontosak, La Rioja ott van a szomszédban, de ahhoz már kelleni fog autó legalább 1-2 napra. Ennyi élményért bőven megéri kiköhögni azt a 80-as átszállásos jegyet. Bécsből 20-30%-kal olcsóbb.


Lisszabon és Portó is csodálatos helyek, de a kettőre + a közte lévő helyekre egy hét kevés, külön-külön viszont magukban sok. Nyilván ott is könnyen lehet 100km-es sugárban mozogni.

2022. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár kombinálhatnátok is. Pl. 2 nap Granada + 2 nap Sevilla (nekem Malagától ez a két város sokkal jobban bejött), onnan Faro (tudom, nem ő a csúcs Dél-Portugáliában, de olcsón repüli a Ryanair).


Vagy Lisszabon és Sintra. (Egy hét bőven elég)


Vagy elrepültök Portoba 3 nap szerintem magára a turistáskodásra elég, és utána vonattal tehettek napi kirándulásokat. Braga, Coimbra, Fatima, hogy csak a híresebbeket említsem. Reggel menős-este jövős városok és mindegyik más, sajátos hangulatta. Így egy hétből is nagyon sokat ki lehet hozni.


Spanyolország véleményem szerint túlértékelt, ha én választhatok mindenképp a két fentebb említett várost ajánlanám.

2022. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Portugália mindenképp
2022. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolorszag baromi nagy. Portugaliaban minden helyen sokkal szebbek a hazak random. De attol fugg, konkretan hova.
2022. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Én Portugáliába megyek 2 hétre.
2022. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha városnézés a cél, akkor Spanyolország. (Ha fürdést kérdeztél volna, akkor Portugália, szerintem gyönyörű partjai vannak. :)
2022. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
España.
2023. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!