Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha valaki költözni szeretne...

Ha valaki költözni szeretne déli államokba, Portugália Olaszország, Spanyolország közül melyiket választaná? És mely az 2/3/4 (több?) dolog, amik miatt az az állam lenne az álma a másik kettő helyett? Csak azoktól akik gondolkodtak délre költözésről!

Figyelt kérdés

2021. nov. 20. 23:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Van olyan, aki a gyakori alaptalanul kötözködő, saját hibáját soha el nem ismerő, miközben másokra sokszor indokolatlanul mutogató, hátulról agresszíven közlekedő alakok miatt költözne a (talán) lenyűgözött, (valamivel) ritkábban döbrögiként viselkedő emberek közé?
2021. nov. 20. 23:23
 2/10 A kérdező kommentje:
Lenyűgözött = lenyugodott kívánt volna lenni, ha a mobilom billentyűzete nem javította volna alaptalanul.
2021. nov. 20. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Bármelyik jobb Magyarországnál a statisztikák szerint.


Ha az egészségügyet nézzük : hazánk az utolsó az Unióban, e három közül Olaszország a legrosszabb, ezt Spanyolország követi, a győztes pedig Portugália.


Ha az oktatást nézzük, akkor Spanyolország hazánk alatt teljesít, ami nagy szó, nálunk jobb Olaszország és Portugália még nála is jobb.


A munkanélküliség terén Olaszország és Spanyolország hazánk mögött kullog, Portugália nem vészes.


Az átlagfizetések természetesen hazánkban a legalacsonyabbak, majd Portugáliában, amit Spanyolország követ, a győztes Olaszország.


A magyarok legjobban az olasz, utána a spanyol, legkevésbé a portugál kiejtést tudják jól elsajátítani.

2021. nov. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Én - szigorúan az ezen országokból származó vagy ott hosszabb ideig élt ismerőseim és személyes, de turisztikai célú utazásaim révén szerzett ismereteim alapján - Portugáliát választanám.
2021. nov. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ezek közül Olaszországban éltem (másfél évet), az egyik kedvenc országom. A választásom mögött az állt, hogy olaszul tudtam, mindig is szerettem az olasz kultúrát és művészetet, valamint voltak kint olasz barátaim. Spanyolországban és Portugáliában összesítve pár hónapot töltöttem el (spanyolul egész jól tudok, szintén voltak helyi barátok és részemről érdeklődés), ez a két ország is jó élmény volt számomra.


Mindenki más, más igényekkel és lehetőségekkel.

2021. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Én három éve vettem egy házat Calabriában. Spanyolország jobban vonzott, de végül az ingatlan árak miatt Olaszország nyert. Most a Covid miatt várok a kiköltözéssel mert csúszott pár dolog, de a felújítás nyáron kész lett, úgyhogy nemsokára megkezdem a nyugdíjas éveimet ha minden jól megy.
2021. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Spanyolul beszélek, de Portugáliát imádom. Utóbbiba költöznék. Olaszországban számtalanszol jártam, ott a letelepedés gondolata kevéssé vonz.
2021. nov. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
93%
Én Olaszországot azon belül is Szicilat. Az emberek nagyok kedves és segítőkészek az éghajlat mediterrán sok a napsütés és ne feléjük higy ott a tenger.
2022. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországon belül Róma környéke, ahol munka is van. Bari sem rossz de ott a fizuk nem szuperek. Beszélek olaszul is és spanyolul is.


Spanyolországon belül Alicante, Malaga a 2 favoritom. Plusz pont a spanyoloknal hogy a tomegkozlekedesbe sokat fektetnek és van is látszatja.


Portugáliában még sosem voltam. De biztos ez is szuper.

2022. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os. Calabriara a tengerpartjai miatt fáj a fogam évek óta. Egyidőben volt Wizzairnek közvetlen gepe Lamezia Termébe, ami Pizzo, Tropea, Vibo Valentia települések közelében vannak.
2022. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!