Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Milyen jó szállasfoglaló...

Milyen jó szállasfoglaló oldalakat tudtok, ismertek? Úticélunk Portugália, Lisszabon.

Figyelt kérdés
Lisszabonban szeretnék 2 fő fellnőtt részére szállast foglalni. Booking.com-ot ismerem, de erdekes, hogy ugyanaz a szálloda ugyanarra az időpontra agoda.com-on olcsóbb. Mintha a booking egy drága oldal lenne. Trivago használhatatlan.... Egyéb szállaskereső oldalt ismertek? Esetleg van valakinek saját tapasztalata alapján tudtok lisszaboni szállást ajánlani?

2022. jún. 6. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Gugli remekül keres. Szállást is.
2022. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Airbnb?
2022. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Hotels.com és a Booking.com oldalakat szoktam mindig megnézni. Van amikor az egyik olcsóbb, van amikor a másik és néha jelentős (akár többszörös) különbség is van.
2022. jún. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

booking.com Gyakran foglalok szállást, és egy ideje fel is adtam az összehasonlításokat más oldalakon. Nagyon ritkán találtam más oldalon olcsóbban. Nem azt mondom, hogy nem fordul elő, csak kevés esetben. Inkább akkor lehet, ha egy több helyen is hírdető szállásadó akciót hirdet az egyik oldalon de a másikon nem vezeti át.

Van egy másik ok is. A Gazdasági versenyhivatal kötelezte a booking.com-ot az azonnali fizetéses kedvezmény megjelenítésének letiltására. Ez látod róla a booking-on: "A Gazdasági Versenyhivatal 2020. április 28-i döntése értelmében a Booking.com nem jeleníthet meg nem visszatérítendő árakat, ha a felhasználónak ugyanazért a kiválasztott lehetőségért ugyanazon a szálláson ingyenes lemondással többet kellene fizetnie. A partnereink által beállított szabályzatoktól függően néhány nem visszatérítendő ár nem elérhető magyarországi felhasználók számára."

Ha van ilyen kedvezmény, azt a foglalás folyamán fel fogja ajánlani. Az agoda.com-hoz úgy látszik még nem jutott el a GVH, mert náluk simán fenn lehet a kettős ár.

2022. jún. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az airbnb-vel tegnap este kezdtem el ismerkedni. Eddig hotelben gondolkodtunk csak, de az airbnb-n is láttam nagyon szinvonalas lakásokat. Mindkettőnek megvan a maga előnye. A hotels.com-ot nem ismerem, megnézem azt is, köszönöm.

4-es: nem értem, amit írsz a kettős árról. Az agoda.com-on és a bookingon os ingyenes a lemondás. Mégis, több szállodanál is tapasztaltam, hogy az agodan keresztül foglalva olcsóbb, mint a bookingon keresztül. (Persze, vannak olyan szállodak is, ami csak az egyik oldalon van jelen, a másikon nincs)

2022. jún. 7. 06:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem ami fontos,hogy mindig írj egyből annak a szállásnak a saját email cìmükre is,hogy megvan-e a foglalás.

Aki nem ír vissza 2 napon belül inkább keresek mást,nem akarok ott helyben pofára esni.

2022. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Booking legalább megbízható, ott aligha tudnak átverni. Az ilyen olcsóhotel. com és társainál nem tudni mibe futsz bele.
2022. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Elnézést, ha nem volt érthető.

Igen, mindkét oldalon le lehet mondani a szállásokat, de ennek a feltételeit a szállásadó határozza meg. Dönthet úgy, hogy pl. a foglalási dátum előtt 2 hétig ingyenes a lemondás, 1 héttel előtte 50%-ot kell fizetni, 1 nappal előtte pedig a teljes összeget. Azt is mondhatja, hogy nem ad lehetőséget az ingyenes lemondásra, a foglalás díját előre meg kell fizetned. És végül van az az eset, amikor felajánlja az ingyenes lemondás lehetőségét, de ha előre kifizeted a foglalást, akkor kedvezményt ad.

Az oldalak összehasonlításánál erre is oda kell figyelni, mivel pl. az említett agoda.com mindkét árat meg fogja jeleníteni. Amikor az agoda-n összehasonlítod az árakat, akkor az adott szállás legolcsóbb díját fogja megjeleníteni, ami az azonnal fizetendő díj.

A booking.com-nál a fenti lehetőséget kaszálta el a GVH, tehát ha egy szállás kínál ingyenes lemondást és előrefizetést, akkor az ingyenes lemondással kiajánlott árat kell mutatnia, és azt kell összehasonlítani a többi árral. Majd amikor valaki megrendeli a szállást, kb. a 3. képernyőn felajánlja, hogy pl. 5 EUR-val olcsóbb, ha azonnal kifizeted.

(Nekem nem volt bajom a kétféle áras megjelenítéssel, de gondolom volt, akit ez megtévesztett.)

Egy példával élve: Van egy szállás a booking-on 95 euróért, az érkezés előtt 2 hétig ingyen lemondható. Ugyanez a szállás pl. az agoda-n fenn van 90 euróért azonnal fizetéssel és 100 euróért ingyenesen lemondható fizetéssel. Ha csak a keresési eredményeket nézed, a booking-on 95-ért fog megjelenni, az agoda-n 90-ért. Csak ha megnyitod a hirdetést (és figyelsz is rá!) akkor látod, hogy különbség van a lemondásban. Ráadásul lehet, hogy azonnali fizetéssel a booking-on el tudod vinni 90-ért, de az nem látszik, csak miután elkezdted lefoglalni és már leokéztál egy csomó dolgot.

Nem kétlem, hogy Te figyelté erre, és egy konkrét szállás az agoda-n olcsóbb volt, csak én eddig úgy találtam, hogy általában ennek a fordítottja igaz.

2022. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!