Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mennyire etikus felvetni...

Mennyire etikus felvetni külföldi ismerősnek, hogy utazás során szívesen szállnék meg nála?

Figyelt kérdés

Régi Erasmusos ismerősről van szó. Tudomásom szerint egyedülálló, de azt nem tudom, egyedül él e. Ősszel meglátogatnám azt a várost, ahol él. Nyugodtan felvethetem, hogy szívesen aludnék nála, vagy az nem lenne etikus?


Hozzáteszem: én férfi, ő nő


2022. jún. 19. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem etikus.
2022. jún. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy milyen a kapcsolatotok, és hogy ő mennyire partner az ilyesmiben.
2022. jún. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátok vagytok, tartjátok a kapcsolatot rendszeresen? Fordított esetben te engednéd hogy nálad szálljon meg?
2022. jún. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem "felvetnem", hogy szivesen aludnek nala, mert ez bunkosag, es tuti elutasitas a vege.


Max. megkerdeznem, hogy tudna-e segiteni, Xxx honap akarhanyadikatol par napra olcso vagy ingyenes szallaslehetoseget (nyilvan nem kerhetsz tole ket heti szallast, mert az megint bunkosag).

Felajanlanam, hogy en fedezem a kajamat, stb.

Ha szivesen latna, akkor ugyis felajanlja, hogy aludj ott nala 2-3-4 napig. Ha nem latna szivesen, akkor meg megirja, hogy ingyen nem tudok szallast, de itt es itt olcso, stb.

Es, ha megengedi, hogy nala aludj, akkor ne akard feltetlenul megdugni, mert foleg kulfoldon, hamar a sitten talalod magad.

2022. jún. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Én komolyan vettem az erasmus alatt a kapcsolatépítést. Mikor mentem vissza Hollandiába meg Spanyolországba, akkor még ők könyörögtek nekem, hogy nehogy hotelbe menjek, hanem hozzájuk. Mondjuk jól esett a meghívás, de még jobban szállás megsppórolása (persze felajánlottam, de végül főztem nekik gulyást meg palacsintát és akkor pertuba kerültünk)


De egyébként szerintem egyáltalán nem bunkóság. Sőt, az egész arra van, hogy kialakítsuk a nemzetközi kapcsolatokat. Én biztos felhívnm, hogy tudna-e segíteni, esetleg nála maradhatnék-e 1-2 éjszakát. Aki szerint ez bunkóság az nem vett még részt ilyenben. Meg mi köze van ehhez az etikának?

2022. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég kringé. Ha szólsz neki hogy mész ő meg nem ajánlja fel akkor nagyon prosztó dolog ezt bedobni.
2022. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a "régi ismerősöddel" nem tartottad eddig a kapcsolatot, akkor pofátlanság.


Amúgy szerinted mit szólna hozzá a nő barátja/udvarlója/vőlegénye, ha vadidegen csóró pasasokat fogadna be éjszakára, akik amúgy rajta szeretnék megspórolni a fizetős szállodát?!

2022. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Ismerős a történet, mert a magyarok ilyenek.

Amikor megvettük -annak idején- a balatoni nyaralónkat valahogyan rögtön előkerültek a régen -vagy sosem- látott ismerősök és rokonok, akik odáig nem keresték a társaságunkat, de mindegyik úgy gondolta, hogy nálunk nyaralják majd le minden évben, a hátralévő életüket.

A csúcs az volt amikor megtudtuk, hogy már egymás között be is osztották, hogy melyikük melyik héten jönne hozzánk.

Természetesen el lettek hajtva.


Szóval a pofátlanságnak nincsen határa....

2022. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a konstruktív válaszokat!


3-as: Szoktunk írni egymásnak. Én fordítva engedném, hogy hozzánk jöjjön.


7-es: Ha végig olvastad volna, tudnád, hogy most épp szingli. Gyereke nincs. Így senki plussz embert nem zavarna a jelenlétem. Ha meg nem lehetek nála,akkor apartmant bérelek. Azokat jobban szeretem, mint a szállodákat.


Amúgy pont ugyanekkor egy másik városban is találkozok egy másik ismerőssel. De mivel ott már van férj, és gyerek is, fel sem merült, hogy nála legyek.


8-as: Sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid vannak. Részemről ez elsősorban arról szól, hogy az ő társágában lenni, és más egyéb közös dolgot is csinálni, pl. főzni, filmezni, borozni.

2022. jún. 19. 16:30
 10/10 anonim ***** válasza:

"7-es: Ha végig olvastad volna, tudnád, hogy most épp szingli."


"Tudomásom szerint egyedülálló, de azt nem tudom, egyedül él e"

Végig olvastam, de a fenti mondatodból az derül ki, hogy fogalmad sincsen róla.


Amúgy ha valóban jó és napi kapcsolatban lennétek, akkor tőle kérdezted volna meg!

2022. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!