Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Sátraztattok már a szabadban...

Sátraztattok már a szabadban valahol egyedül milyen?

Figyelt kérdés

2022. jún. 20. 00:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Magaslatokra, tisztásra vagy erdős, fásra az mindegy?


Miket azoktál magaddal vinni és biciklivel közelítes meg a helyeket, vagy totál gyalogosan?


Kb súlyban térfogatban mennyit viszel magaddal?

2022. jún. 20. 22:22
 12/18 A kérdező kommentje:
*szoktál*
2022. jún. 20. 22:23
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs a magaslaton földút akkor les sincs, etető sincs, vadász sincs, senki nem fog arra járni. Viszont biciklivel nem tudsz felmenni egy magaslatra ha nincs gyalogösvény. Ha meg van gyalogösvény ott turista is van.
2022. jún. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon szuper, egyedül attól tartanék, hogy nem tudom felállítani a sátramat egyedül normálisan, mivel ilyen dolgokhoz elég béna vagyok. De valami szuper egyszerű sátorral simán bevállalnám, nagyon szeretek egyedül lenni. A társaság egyáltalán nem hiányozna.
2022. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Kell bizonyos ismeret is hozzá és hát mihez nem kell. Ehhez is kell. Aki félős az meg nyilván ne menjen. Ennyi. Vagy menjen csoporttal. Szerintem is lehet 30 után is, sokan mennek is. Akinek nyomasztó vagy lehangoló az menjen társasággal, valószínűleg az a gondja vele, hogy egyedül van. Vadászok elvileg azt tanulják, hogy arra lőnek amiről tudják is, hogy mi az. Alap dolog. Nem lövöldöznek összevissza. A ritka eseteket meg szerintem inkább hagyjuk, mert akkor a villám is néha belecsap egy emberbe, és vannak még kivételesen ritka esetek.


Egyébként tényleg jobb felkészülni, mint csak úgy nekivágni. Ha nagyon új a dolog, akkor tapasztaltabbakkal kell menni, meg túraösvényen ami szintén egy biztonságos útvonalat és tájékozódást is ad.


Rá lehet keresni, hogy "túrázás egyedül" és olvasgatni róla, meg úgy általában is van mit megismerni ezzel kapcsolatosan. Legyen nálunk medve spray és nyilván ne a hátizsák legmélyén. :) Egy kis tasakban az övre csatolva. Amúgy nagyobb állatokat látni inkább szerencse kérdése és aki egyedül megy az meg ismerje is alapvetően, hogy hova megy.


"5 tipp, ha egyedül indulsz túrázni"

[link]


"Ha Te is egyedül túrázol, ezekre figyelj oda mindenképp!"

[link]


stb


Hogy milyen? Jó :) Én függőágyban aludtam és olyan helyen ahol ember nem jár, még erdei csapás sem volt, csak a bozót. :) De nyilván nem ajánlom csak úgy akárkinek. Ésszel és normálisan is kell hozzáfogni, de ez igaz mindenre, a síelésből is lehet baleset...


+ pl

[link]

2022. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"persze, az eszem nekem is mondta, hogy nincs mitől tartanom, csak a sötétben egy kicsi sátorban amikor hallod pár méterre a zörgést akkor teljesen más."

Ezért kell ismerni, hogy hova megyünk és ott milyen állatok vannak, azok viselkedését is ismerni...


Egy gyakoris kérdésből egy rész, de érdemes elolvasni az egészet.


"3/

Nem, bár persze ha történik valami, az igen csak látványos tud lenni. Olyan ez mint, a repülés. Az a legbiztonságosabb közlekedés statisztikailag, de mégis ott félünk a legjobban a kiszolgáltatottság miatt.

Biztos lehetsz benne, hogy sokkal többen haltak meg a Nagykörúton balesetben, mint mondjuk a Börzsönyben túra közben. Ezzel együtt a települések határában vagy külső részein sajnos tényleg előfordulhat ez a kutyaprobléma, amiből egy egészséges felnőtt ember azért általában jól ki tud jönni. Hozzáteszem, hogy veszélyes kutyákkal pár éve már nem találkoztam, korábban mintha gyakoribb lett volna, de lehet, hogy ez csak véletlen.

Szóval alapvetően azért nincs mitől félni, de ha a kutyákat feltétlenül ki akarod küszöbölni, van elég jól működő ultrahangos kutyariasztó. (Én a spuri futóboltban vettem.) Gyakorlatilag más problémával nem kell számolni."

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..

2022. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 TappancsMancs ***** válasza:

"Kb súlyban térfogatban mennyit viszel magaddal?"


A térfogat kevésbé számít, a súlyra meg ma már vannak nagyon ultra könnyű cuccok. Mondjuk drágábbak is.

2022. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 indaboy válasza:
Én horgászok, egyedül, sátorral, eldugott vizeken, a legjobb! Oké, legyen nálad valami ami biztonságérzetet ad, de kb ennyi. Ja és csinálj tüzet, ilyen kemping kályha is jó lehet, a lényeg, hogy egész éjjel égjen és világítson. Főleg hideg időben
2022. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!