Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Veszélyes dolog egyedül túrázni?

Veszélyes dolog egyedül túrázni?

Figyelt kérdés
Leginkább a kóbor állatoktól tartok. Budai hegyekbe szeretek menni, Velencei hegységbe, Pilisbe Börzsönybe, és leginkább nappal, de fáklya szokott lenni nálam ha rám sötétedne.
2010. nov. 30. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Igen veszélyes.

Elcsúszol, netán mozgásképtelen leszel akkor elég nagy bajban lehetsz.

Érdemes egy barátoddal, társaddal túrázni aki hasonló gyaloglási sebességgel rendelkezik túrázás közben mint te.

2010. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én is gyakran túráztam egyedül míg munkanélküli voltam, ráadásul hétköznap (ugyanazon helyekre), amikor még kevesebb ember van az erdőben/hegyekben. Többször találkoztam kóbor állatokkal és mondhatom tele lett a gatya, mert kb fele alkalommal jelent csak meg az eb gazdája. Amikor senki nem jött akkor lassan hátráltam és nagyot kerültem vagy más útvonalon indultam. Az meg ugye nem kellemes hogy le kell mondani az eredeti tervről.


Azóta gondolkodom valamilyen eszköz beszerzésén amivel megvédhetem magam az ilyen kóbor fenevadaktól.


Határozottan ajánlom a társas túrázást. Nekem is jobban bejön, vagy hétvégente mindig rendeznek teljesítménytúrákat 10-20-30-40 km-es távokkal, ott sok az ember, azokon tudsz indulni egyedül is. Ott biztos nem lesz ilyen problémád.

2010. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem, bár persze ha történik valami, az igen csak látványos tud lenni. Olyan ez mint, a repülés. Az a legbiztonságosabb közlekedés statisztikailag, de mégis ott félünk a legjobban a kiszolgáltatottság miatt.


Biztos lehetsz benne, hogy sokkal többen haltak meg a Nagykörúton balesetben, mint mondjuk a Börzsönyben túra közben. Ezzel együtt a települések határában vagy külső részein sajnos tényleg előfordulhat ez a kutyaprobléma, amiből egy egészséges felnőtt ember azért általában jól ki tud jönni. Hozzáteszem, hogy veszélyes kutyákkal pár éve már nem találkoztam, korábban mintha gyakoribb lett volna, de lehet, hogy ez csak véletlen.


Szóval alapvetően azért nincs mitől félni, de ha a kutyákat feltétlenül ki akarod küszöbölni, van elég jól működő ultrahangos kutyariasztó. (Én a spuri futóboltban vettem.) Gyakorlatilag más problémával nem kell számolni.

2010. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek vele és megerősítem a harmadik válaszoló véleményét. Persze az első két válaszoló által írt dolgok valós veszélyek, de pontosan úgy kell kezelni őket, ahogy a harmadik válaszoló írta. Több annak az esélye, hogy egy forgalmas út közepén, télen megcsúszik valaki a jégen, beveri a fejét az útpadkába és ottmarad, minthogy egy egyén túrán történjen veled valami. Jóval több. A kóbor állatok pedig sokkal jobban félnek az embertől, minthogy támadjanak csak úgy, provokáció nélkül. A kutyák csak a saját területüket védik, semleges területen nagyon jól tudják, hogy az semleges, eszük ágában sincs támadni, akár még meg is simizheted őket. :)

Természetesen mondjuk meredek sziklát mászni december közepén egyedül elég felelőtlen butaság, viszont egy sima túrára elmenni egyedül szerintem is teljesen veszélytelen, sőt, igen kellemes lehet az egyedül töltött idő.

2010. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
*egyéni
2010. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
90%
Pepper spray!
2010. dec. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!