Kezdőoldal » Utazás » Szállások » 2 különböző korú gyerekkel...

2 különböző korú gyerekkel egyedülálló anyaként hova menjünk?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok, 9 és 16 éves lányaim vannak. Ezek azért fontos tényezők, mertnmivel egyedülálló vagyok, egyedül kell finanszíroznim a nyaralást illetve az egész utat nekem kell "a nyakamba" venni. A koruk meg azért fontos, mert nyilván 2 különböző érdeklődési "szint" van.

Ebben gyerekként sokat utaztam, bár 4 országot váltogattunk mindig, de tengernél sosem voltam. Nem is tartottam fontosnak az utazást. Viszont lassan egy éve nagyon nagyon vágyok. A gyerekeknek élményt szeretnék adni, meg magamnak. Főleg tengert 😍 barátnőmék most elmentek egy hétre a tengerhez és látom milyen jól érzik magukat, így még nagyobb és erősebb a vágy és elhatározás, hogy menjünk.

Már most le szeretném foglalni a szállást, de sok helyen nem engedi jövő augusztusra. Vagy csak én vagyok szerencsétlen 🙄

Itt kérném a segítségeteket, akinek van tapasztalata...HOVA érdemes menni? Csakis kocsival mennénk, tehát semmi repülő út. Az elképzelésem az, hogy egy kis apartman, saját udvarral (mert kutya is van), viszont közelitávolságra (akár gyalog) elérhető tengerpart és más szórakozási lehetőség.

És mi lenne kedvezőbb? Hotel vagy önellátás?

Várom a tuppeket, segítséget 🥰


2022. júl. 28. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a gyerekekkel kellene beszélni, ök milyen nyaralást szeretnének, mert te hiába szeretnéd a tengert, ha nekik semmi kedvük hozzá. Nem arról vam szó, hogy konkrétan ök döntség le, hová mentek, az alapötlet: fürdös, kirándulós, városnézös a lényeg.

Másodszor jövö augusztusra sehol nem tudsz ilyenkor még foglalni, de nem is érdemes, mert addig rengeteg minden változhat.

A másik téma, amit a gyerekkel meg kell beszélni, hogy mivel nem ugyanaz érdekli öket, ezért nekik is kompromisszumokat kell kötniük - egyik nap a kisebbnek, másik nap a nagyobbnak az érdeklödése legyen a program, a másik meg egyszerüen szintén részt vesz benne.

Meg nem feltétlen kell "világgá menni", a gyerekeknek sok esetben érdekesebb lehet az ország másik részén nyaralni, ahol sok olyasmit látnak, amit otthon nem.

2022. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindketten tengerhez akqrnak menni. Csak éppen mindkettőnek más az igénye. A kicsi fürdeni akar, a nagy meg inkább este kicsit csavarogni. Tehát ez már le van tisztázva velük.

Tudom, hogy sok minden történhet egy év alatt, de ha minél hamarabb lefoglalom, annál erősebben fogok küzdeni érte.

2022. júl. 28. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég ha havonta teszel félre pénzt erre a célra, én egy évig gyűjtögettem, egy drága nyaralásra és megérte.

Menjetek le Horvátországba Pulára, vagy Rovinj-ba!

2022. aug. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!