Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Milyen szabályok vannak az...

Milyen szabályok vannak az említett helyeken? (wellness)

Figyelt kérdés

Szóval még sosem jártam ilyen helyeken, élményfürdőkbe és különféle strandokon voltam, de pl. ha hotelben szálltam meg sose vettem igénybe a wellness részleget.Most viszont szeretném.

Milyen általános házirend van egy ilyen helyen?

A hotel wellness részlege tartalmaz egy úszómedencét ami nyilván egyértelmű.Jakuzzi, infraszauna, finn szauna, gőzszauna, sószoba.

Milyen alapvető szabályok vonatkoznak ezekre? Hogyan szabad őket használni vagy mire érdemes figyelni? A jakuzzi oké, de a többféle szauna közt mi a különbség? És melyiknek mi a jótékony hatása? És a sószoba?

Valaki írna ezekről infókat? Gondolom fürdőruhában lehet használni ezeket? Ilyen helyen biztosítanak törölközőt? Vagy az már helyfüggő?

Köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 20. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Vigyél tiszta törölközőt, és vedd le a papucsod ha a szaunába mész be. A törölközőre ülj le. Van akin nincs ruha, van akin van fürdőgatya. Előtte zuhanyozz le. Gőzbe szerintem nem kell a papucsot levenni, legalábbis ahova én járok a gőz ott csempe tehát a papucsban ülnek be az emberek. Ha medencébe ezek után be akarsz ugrani akkor is egy gyors zuhany mehet.
2022. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm!

2022. aug. 20. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az infraszauna belülről melegít kifelé, a finn kívülről befelé. Előbbiben kb. 35 fok van bent és az infraszálak melegítenek, utóbbiban ÁTLAGBAN 80-85 fok szokott lenni, ott átforrósodott kövekre öntenek aromás vizet, az párásít. Az első válaszoló jól összefoglalta, amivel még kiegészíteném ,hogy hatalmas parasztság "kiszellőztetni", tehát ha nagyon meleg inkább menj ki gyorsan és várj egy 15 percet, utána menj vissza.


Illetve egy jól bevált metódus:

- langyos vízzel tusolás

- 10-15 perc finn szauna/ vagy infrában amíg jól kiizzadsz

- tusolás hűvös vízzel

- vízivás

- vissza a szaunába

- merülődézsa/hideg vizes tusolás

- vízivás és egy narancslé vagy valami gyümölcsé fogyasztása

2022. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm!

2022. aug. 20. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Helye váltogatja. A normális helyeken a szaunarész külön van és nem használhatsz a szaunában fürdőruhát és a szauna körül is textilmentes a terület, ha van jacuzzi, akkor az is. A gagyibb helyeken a szauna fürdőruhás, ott nincsenek szabályok, sőt sokszor még azért sem szól senki, hogy lepedő, törölköző nélkül ül valaki a szaunapadra és odacsorgatja az izzadtságát, amibe már örömmel ül majd bele.
2022. aug. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
58%

Szinte minden wellnessben megtalálod kifüggesztve a viselkedési szabályokat, a protokolt, a házirendet, vagy legyen akármi is a neve.

Kettő perc elolvasni, és azonnal kiderül mindent, ami fontos lehet.

Onnan már csak be kell tartani.

2022. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 Jól le lett szavazva, pedig igaz.

Fontos még, hogy szaunázás előtt és után mindenképp zuhanyozz le, izzadtan nem megyünk bele a merülődézsába és a jakuzzikba.

2022. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!