Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mi szerinted a legfontosabb a...

Mi szerinted a legfontosabb a szállás foglalásánál?

Figyelt kérdés
Illetve ti milyen típusú szállásokat részesítetek előnyben? Wellnesshotel, apartman, erdei vendégház stb. Miért?

2022. jún. 3. 11:50
A kérdező szavazást indított:
ár (fő/éj - szoba/éj)
büféétkezés (svédasztal)
gyermekbarát szálláshely
szobában klíma
szoba tisztasága
wellness szolgáltatások
egyéb szolgáltatások (szervezett túra, masszázs, animációs gyermekprogramok...)
kirándulás, városnézési lehetőség
egyéb, megírom kommentben
19 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A tisztaság mellett a kényelem és az elhelyezkedés. Értem ezalatt azt, hogy normális minőségű legyen az ágy, elférjek a zuhanykabinban, és ne kelljen a főbb látnivalóktól 2 órát buszoznom a szállásig (meg ne is valami gettó közepén legyen).
2022. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
A szállásra a lehető legminimálisabb összeget szoktuk költeni. Inkább arra költök, hogy mindennap étteremben ehessek.
2022. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen utazástól függ. Voltam menő szállodában, wellness hotelben, sátorban, jurtában, bambuszkunyhóban, hostelben, apartmanban, koleszban, kulcsusházban, aludtam autóban, valami félig földbe ásott sárból tapasztott tudjaisten miben, mindegyiknek megvan a helye és ideje szerintem. Viszont elég árérzékeny vagyok.
2022. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az apartmant szeretem, tehát alap hogy legyen konyha, illetve lehessen parkolni. Ha későn megy a repülő, akkor is beengedjenek :). A többi szempontot általában együtt mérlegelem (ár, elhelyezkedés, felszereltség, állapot, kilátás), egyik se döntő egymagában. Van annyi pénzünk általában utazásra, hogy a valamelyik szempontból kicsit jobb szállást választhassuk, de irreálisan sokat nem vagyok hajlandó fizetni :).
2022. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Az alvás körülményei. Nekem ez az egy számít, amúgy tök mindegy, hol vagyok, van-e wellness részleg és kontinentális reggeli, meg hogy mitől milyen messze vagyok.


Bárhova megyek (nyilván kivétel a nagyon durva helyek, pl. Afrika v India "sötétebbik" részei - ilyen helyen csak valami hotelláncba szabad foglalni, Holiday Inn, Marriott, Hilton, Sheraton, Hyatt, Raddison, etc.), elsőre mindig Airbnb-n igyekszem foglalni valami szebb házat/lakást, ha ott nem találok megfelelőt vagy túl drága, akkor megyek hotelbe. Apartmanba/vendégházba sose szoktam, ha önellátó akarsz lenni akkor már jobb egy teljesen berendezett/gépesített Airbnb, ha meg ott a helyszínen szolgáltatásokat akarsz igénybe venni, enni/inni, transzfer, szervezett programok, etc., akkor jobb a hotel.

2022. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utolsóval nem értek egyet, hogy miért ragaszkodsz a "sötét" országokban - ahogy fogalmazol - a nagy szállodaláncokhoz, hiszen elesel egy csomó élménytől. Az iylen helyeken lehet legjobban vegyülni a néppel, megér némi kellemetlenséget - jó, ágyi poloska ne legyen. Sőt, sokszor nem találod meg előre az interneten a jó szállást, mert az ilyen "sötét" országokban a legtöbb szállás nincs is fent az interneten.

2022. jún. 3. 15:32
 7/14 A kérdező kommentje:
Illetve a #2 tőled kérdezném, hogy miért jobb az ellátás nélküli szállás mellett étterembe menni, mint egy félpanziós szálloda? Nincs rossz válasz, csak érdekel!
2022. jún. 3. 15:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az utolsóval nem értek egyet, hogy miért ragaszkodsz a "sötét" országokban - ahogy fogalmazol - a nagy szállodaláncokhoz, hiszen elesel egy csomó élménytől."


Szerintem teljesen rendben van, hogy én így gondolom, te meg amúgy:) De azért kíváncsi lennék rá hogy Nakuruban a Merica Hotelben eltöltött 2 hét, vagy mondjuk a Varanasi "4 csillagos" butik hotelek után is ez lenne-e a véleményed:) Nem olyan jó élmény az a néppel való folyamatos vegyülés, csak itthonról tűnik annak, de egy-két éltelmérgezés, pár maláriás szúnyogcsípés meg a csapból folyó kolerás víz azért elég hamar helyre teszik az embert ilyen téren.

2022. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 nem tőlem kérdezted, de számomra ennek az indokai teljesen egyértelműek, még ha nem is feltétlenül gondolom ugyanígy. A szállás éttermének színvonala egy alacsonyabb kategóriájú hotel esetén lutri, de jobb helyeken is egysíkú ahhoz képest, mintha végigpróbálgatnád az adott környék jobb éttermeit. Értelemszerűen annál a választék is kisebb a szállodában, és lehet, hogy árban is kedvezőbb a "kinti" étkezés.
2022. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
100%
Az ára.
2022. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!