Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Egy szálláshely ugye köteles...

Egy szálláshely ugye köteles visszautalni az előleget, ha végül nem tudtunk elmenni, és kötbér nélkül lemondható bármeddig?

Figyelt kérdés
2022. szept. 3. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez volt a szerződésben , akkor igen.
2022. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez szállásfüggő.
2022. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Gondolom, azért írod úgy, hogy "végül nem tudtunk elmenni", mert nem mentetek el, de azzal már nem foglalkoztatok, hogy erről értesítsétek őket. Ez esetben simán megtarthatják a pénzt.
2022. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb esetben nem.

A foglaláskor a szerzödésben szerepel, hogy mikor jár vissza az elöleg vagy egy része, de általában jóval korábban kell lemondani ahhoz, hogy valamit visszaadjanak.

Az, hogy nem mentek oda, a szállásnak veszteség, ami miattatok keletkezett, éppen ennek megelözésére vagy csökkentésére szoktak elöleget kérni.

Szóval nézd meg a szerzödést, abból kiderül.

2022. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha több nappal előtte lemondod akkor visszajár, mert akkor még ki tudják adni másnak a szobát. Ha nem mész el, akkor nem jár vissza, mert akkor már aligha adják ki másnak, ritka az, hogy valaki bemegy és szobát kér ma éjszakára, így az előleget megtartják.
2022. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

A bookingon gyakran foglaltam szállást, és néha le is mondom. Tapasztalatomat írom, de tk. felesleges.

Véletlenül lefoglaltam úgy egy szállást, hogy kettő perc múlva már tudtam, hogy hoppá, én azt csak megjegyezni akartam. És már nem lehetett lemondani, noha az utazás csak két hónap múlva lett volna. Tehát ahogy lefoglaltad, köteles vagy kifizetni a teljes összeget, ha kettő perc után lemondod. Az a szállásadó jóindulatán múlik csak ilyenkor, hogy köti magát ehhez, vagy sem.

És olyan is volt, hogy néhány órával az érkezés előtt mondtam le. Semmi gond nem volt. De ezek így voltak meghirdetve.

Előre soha nem fizetek semmit, azt eleve kizárom a keresésből. De nem ez a lényeg.

Meg van határozva, hogy

– nem lemondható;

- lemondható, teljes összeg visszajár ha (pl.) 30 nappal előtte mondod le, felét kapod vissza 10 nappal előtte, semmit 3 nappal előtte. Ha nem kellett előre fizetni, akkor meg a fentiek szerint utalnod kell a pénzt a lemondás ellenére is.

Tehát, hogy te mit kapsz vissza elsősorban a szerződésben foglaltak szerint történhet, másodsorban a szállásadó hozzáállásától, jófejségétől.

Ha le sem mondod, csak egyszerűen nem jelensz meg az érkezési időben, az a lehető legrosszabb döntés. Akkor biztosan nem jár vissza semmi, sőt akár az is lehet, hogy ki kell fizetned a hátralékot is. Ezen felül az emberek hajlamosak általánosítani. Lehet, egyszeri eset a tiéd, de előfordulhat, hogy a tulajdonos kizárja a magyar foglalásokat.

2022. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Természetesen le volt mondva időben, pár nappal előtte.
2022. szept. 3. 23:43
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a feltételek szerint visszajár, akkor meg fogod kapni. Időbe telik, mire megjelenik a számládon.
2022. szept. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

MI VAN A SZERZÖDÉSBEN????

A "pár nappal elötte" a legtöbb esetben annyit jelent, hogy semmi sem jár vissza.

2022. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, mint az előttem írok: nézd már meg kérlek, azt a nyomorult ÁSZF-et, hogy mire is kötöttél szerződést. A pár nappal előtte bajos lehet, nekem az általános tapasztalatom - jogászként - hogy 14 napos a lemondási határidő, 14 napon belül még van aki részlegesre szokta a visszatérítést, de 7 napon belül szinte senki, főleg ha magánszálláshelyről van szó, hotelnél meg kb. kizárt a 14 napon belüli ingyenes lemondás.
2022. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!