Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mennyivel előre foglaltok...

Mennyivel előre foglaltok szállást nyárra?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdés, akik nem irodával mennek, hanem egyénileg booking.com/airbnb-t és egyebeket használnak, mennyivel előre foglaljátok le az apartmant/szobát a főszezonra? Mikor elérhető a legtöbb és ár-érték arányban legjobb szálláslehetőség és a szállásadók jellemzően mennyivel előre hirdetik meg a helyeiket?

2022. dec. 12. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Én mondjuk szeptember-október magasságában szoktam menni. Márciusban már szeretem ha le van foglalva a repjegy meg a szállás. Minél hamarabb foglalod annál több a lehetőség és annál nagyobb eséllyel találsz szebbet, jobb helyen lévőt, olcsóbbat. Vannak olyan helyek amik egy évre előre meg vannak hirdetve, meg sok van ami csak időszakosan van. Amúgy miután lefoglaltam szoktam még figyelni az árakat és ha akad egy sokkal jobb akkor lemondom az előzőt és lefoglalom a jobbat.
2022. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

A frekventált -minőségű- helyeken és a frekventált időpontokban nem az olcsóság a kérdés hanem sokkalta inkább az, hogy egyáltalán lesz-e akkorra szabad hely amikorra menne az ember?!

Amelyik szállásoknál bizonytalan a telt ház, ott szoktak engedményeket adni, hogy előre bebiztosítsák magukat. Azután ahogyan kezd betelni, úgy emelik az árakat.

Amúgy kora tavasszal érdemes elkezdeni a keresgélést, bár nem hinném, hogy olcsónak lehet-e nevezni bármit is az akkora várhatóan 450-500 Ft-os Eurónál majd??

2022. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Mindegy mikor foglalod, mert a főszezonra, amikor nagyon jól tudják, hogy közel telt ház lesz, nem fogják olcsóbban adni, mert ha máskor nem, az utolsó napok előtt úgyis lefoglalják. Csúcsidőn kívül lehet last minute kedvezményt kifogni, például a balcsinál szeptember elején már egész olcsó néhány szálláshely egy héttel előtte.
2022. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
1-3 hét, nem több. Mondjuk én eleve nem a legzsúfoltabb régiókat keresem. Mondjuk egy tengerparti nyaralást biztos hamarabb foglalnék.
2022. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Júniusi utazást, vagyis szállást március végén szoktunk lefoglalni.
2022. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Booking.comon egész évben hirdetik. Nekünk 6 hónappal előre már le van foglalva minden, mert most egy frekventáltabb üdülő településre megyünk és mert a munka miatt kötött lesz a szabadidő, amit ki tudok használni.

Előnye, hogy nagyobb volt a választék. Ha nem ad hoc jelleggel akartok elmenni nyaralni, hanem van konkrét hely, akkor nincs értelme várni, olcsóbb nem lesz.

2022. dec. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon függ attól, hova megyünk. Ha repülős út, akkor a jegy megvásárlása után lefoglaljuk a szállást is. Ha van olyan opció, hogy ingyen lemondás, akkor ezzel az opcióval. Ez lehet akár fél évvel az indulás előtt is. Tengerentúli utazásnál akár még korábban, főleg, ha az adott kontinensen főszezonra esik az utazás. Autós utaknál, ha az időpont biztos, akkor 2-3 hónappal indulás előtt foglalunk, de mi jellemzően kora ősszel utazunk, nem a nyári főszezonban.
2022. dec. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a válaszokat. A dilemmát főleg az okozza, hogy éppen akkor kezdtem utazgatni, amikor elkezdődött a covid mizéria, így rengeteg szabad hely volt 2020-ban és 2021-ben is, a foglalási időszakok nagyon kitolódtak, bőven lehetett válogatni még június végén is. Tavaly azért már nehezebb volt, április-május környékén foglaltam. Egy december-januári kínálat akkor még bőven hiányos, február-márciusra lesz jobb vagy már pl. most is hirdetik a szállások túlnyomó többségét a főszezonra? A booking pl. mutatja térképen, ha egy szállás nem elérhető az adott időszakra, de nem tesz különbséget a között, hogy ténylegesen lefoglalták-e már vagy csak éppen nincs hirdetve még. Airbnb-nél ugye még ennyi sincs...
2022. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én akár egy évvel is előre. Megnézem mikor van repülő ami jó dátum lehet nekünk, és arra foglalok szállást.

Pl Portugáliában így 10 éjre 260 ezer volt a szállásunk.

Ugyanaz a szállás nem sokkal előtte foglalva már 500 ezer körül volt.

Most Ciprusra megyünk áprilisban, már októberben lefoglaltam, repjegyet tegnap vettem meg.

Mindig lemondhatót, előre nem fizetőst foglalok.

2022. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
68%
Egy-két héttel előtte. Addig úgy sem biztos, hogy eljutok.
2022. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!