Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Önzőség/felelőtlenség mások...

Önzőség/felelőtlenség mások irányába ilyenkor külföldi önkéntességet vállalni? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régóta szeretnék részt venni egy hosszabb időtartamú külföldi önkéntes programon és most találtam is nekem tetsző lehetőségeket a European Solidarity Corps keretén belül, viszont nyilván vannak aggályaim a vírushelyzet miatt.


Mégha a kiutazás sikerülne is, mit gondoltok, mennyire felelőtlen ilyenkor ilyesmibe belevágni?

Ha azt az oldalát nézem, hogy karantén letöltése után nem lennék nagyobb veszéllyel a helyiekre, mint ők egymásra, akkor úgy érzem, nem önzőség, viszont mégis bennem van az érzés (annak ellenére, hogy gondolom várják az önkénteseket, különben nem hirdetnék folyamatosan a lehetőségeket - azt pl., amelyikhez leginkább el szeretném küldeni a jelentkezésemet, már harmadjára hirdetik meg 2 hónapon belül).


Nyilván gondolkoztam az itthoni önkénteskedésben is, de szinte semmi lehetőséget nem találok a környékemen.


Másrészt (lehet önzőnek tűnik, nem tudom), az sem titkolt motivációm, hogy így anyanyelvi környezetben lehetnék és sokat fejlődhetnék az általam már tanult nyelvben, ami jól jönne a későbbi munkakeresésben is.


Valamint, bár időm még lenne rá (20 éves vagyok, 30 éves korig lehet részt venni a programokban), jelenleg eléggé kilátástalannak érzem az életemet minden téren (tanulmányok, személyes dolgok), akárcsak mindenki más, tudom. Úgy érzem, csak pazarlom a napjaimat és szeretnék egy kis levegőváltozást, pedig értem, hogy sokak szerint ez csak menekülés és nem jelent valódi megoldást a problémákra.


Ti jelentkeznétek a helyemben?

A programról egyébként annyit kell tudni, hogy eléggé közel állnak hozzám a feladatok, bár mivel mind közösségben történik normál esetben (iskola utáni foglalkozás gyerekekkel, idősek oktatása digitális világban, nyelvtanítás, stb), ha nem is végig, de valószínűleg az elején sok minden eltérő formában zajlana.


Ti elküldenétek a jelentkezéseteket (akár tudván, hogy ez úgysem jelent egyelőre semmit, csak esélyt adtok magatoknak) vagy várnátok a dologgal egy-két évet?


Ha valakinek eszébe jut bármilyen itthon végezhető önkéntes lehetőség, azt is nagyon szívesen fogadom. Azon is gondolkoztam, hogy saját kezdeményezést indítsak pl. ingyenes nyelvtanítás külföldi diákoknak, mivel abban van egy nagyon minimális tapasztalatom, de nem tudom, lenne-e rá igény. Tudom, hogy pénzért is lehetne csinálni (azt mondjuk hozzá tehetném, hogy ingyenes VAGY szabadon választható jelképes összegért), de nekem az elsődleges célom most tényleg az lenne, hogy valami újat csináljak, cserébe meg úgyis kapnék tapasztalatot, ismeretségeket.


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. jan. 24. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Most levegovaltozast biztos, hogy nem ereznel, abban biztos lehetsz, hogy mas orszagokban a lockdown nem olyan, mint Magyarorszagon. Semmi nincs nyitva, csak az elelmiszerboltok. Nem lehet csak ugy setalni bizonyos tavolsagon tulra. Csak napi sport es munkaba jaras. Nem lehet senkivel sem talalkozni, senkit sem engedhetsz be az otthonodba.

Ez most kizarolag egy munka elvegzeserol szol, semmi masrol.

2021. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Menjel csak nyugodtan, kellene már ebbe az országba több világlátott, európai ember aki életben elhagyta már Pest megyét is.

Remek lehetőség és emellett segítesz rászoruló fele barátaidnak is.

2021. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első! Köszönöm. Mondjuk engem leginkább tényleg ez zavarna, hogyha ilyen közösségi feladatos projektet választok, a nagyja valószínűleg online lesz, így nem lesz az az igazi közösség érzés / tapasztalat.


Második!

Elhagytam már életemben Pest megyét, pontosabban szólva, vidéki vagyok, soha nem is éltem Pesten (és nem, nem a szülők pénzén utazgató / itthon semmi nem jó, megyek a fejlett nyugatra fiatal vagyok). Ha esetleg irónia lenne a válaszodban. Ha nem, az esetben elnézést.

2021. jan. 24. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Általánosságban beszéltem, sajnos ezt tapasztalom mindenütt. Sok tudatlan, begyepesedett, kanapé Huszár.

Ezért buzdítom mindig a fiatalokat hogy tessék bejárni a világot nyitott szemmel.

2021. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor viszont valóban elnézést és köszönöm a választ. Talán már pont a kanapé huszárokra való asszociáció miatt értelmeztem én is úgy a választ, ahogy :D (azt hittem, ez a Pest megyés/felebarátos rész arra utal, hogy előbb Pest megyét hagyjam el és majd meglátom, hogy itthon is van mit csinálni, ne a "külföldieket" segítgessem... mert ilyet is hallottam már)
2021. jan. 24. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem máris add be a kérelmedet, utána pedíg nem várjad, hogy mikor értesítenek, hanem menj elébük, hívjad öket fel, érdeklödjél !

Kívánom, hogy kapjál lehetöséget és azonnal menjél, amennyi ideig csak lehet.

A leírásodban rendkívül ételmesnek látszol, mindenre gondolsz.

Ne kételked, menj, menj, és menj ! Csak hasznát fogod venni !

2021. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 neincat ***** válasza:
100%

Csak a 6-ost tudom ismételni, menj menj menj!

Nyilván tájékozódj mielőtt utazol, stb., de tényleg, nagyon jó élmény lesz, és egyáltalán nem fogod bánni! Én Bulgáriában voltam Erasmuson szeptembertől decemberig. Életem legjobb élménye volt és szerintem az ESC is hasonló!

Ha van rá lehetőséged mindenképp menj, ne gondolkodj ilyeneken. Lesz még lehetőséged segíteni itthon máskor is :)

2021. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!