Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Hogyan lehet ezt elkerülni?

Hogyan lehet ezt elkerülni?

Figyelt kérdés
Főleg a Nyugati országokban figyeltem meg, hogy pl a bookingon keresztül kérik a bankkártya adatokat. Sem a normál bankkártyám, sem a hitelkártyàm adatait nem szeretném megadni. Mi van akinek nincs kártyája? Milyen módon kerülhetem ezt el?
2023. jún. 20. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan szűrő feltétel, hogy "bankkártya nélkül", azt állítsd be és akkor csak olyan szállásokat fog kiadni ahol nem kötelező megadni a kártyaadatokat. Vagy válaszd az "előrefizetés nélkül" opciót és akkor szintén nem kellenek a kártya adatait.


Ha ez a két szolgáltatás nem elérhető, akkor meg kell adni, mert ellenőrizhetik, hogy normálisan működik-e a kártya (pl. nem egy letiltott kártya adatait adtad meg). Ez bevett szokás.

2023. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érvénytelen kártyaszámot azonnal visszadob a kártyarendszer. Nem a foglalási oldal vagy a szállásadó ellenőrizgeti. A többi stimmel a válaszban. De jelentősen lekorlátozod a kínálatot, ha kiiktatod a kártya opciót, ezt is érdemes figyelembevenni.
2023. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom, ez a bajom hogy anélkül abszolút nem találok szállást.
2023. jún. 20. 19:26
 4/13 A kérdező kommentje:
Az nem lehet megoldás, hogy nem foglalok előre a neten szállást, hanem miután megérkeztem, ott nézek szállást?
2023. jún. 20. 19:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok értékeléssel, magas pontszámmal rendelkező szálloda, ami esetleg ráadásul valami nagyobb lánchoz tartozik, az azért megbízható.

Megnézném a negatív kritikakat, mi volt a gond.

Ellenpéldaként azért velem is előfordult a dortmundi Hiltonban, hogy lehúztak sokkal többet. Egy napig tartott tisztázni, addig nyomták a hülyeséget, hogy ők nem hibázhatnak. En hívogattam a saját bankom, hogy letiltsam a Hiltont. Aztán jött a mea culpa, de nem olyan hévvel,mint a hárítás előtte persz,hogy ők hibáztak, előző nap állították át a fizetési rendszert a Holiday Inn-ről, mert most lettek csak Hilton. Persze, ezt egész nap elfelejtették megosztani.

2023. jún. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4: lehet, de elképzelhető, hogy az előre foglalt szoba joval olcsóbb, mint a helyben utcáról bejőve foglalt. Vannak ilyenek.

1. éjszakát legalább a foglalási oldalon intéznék, hogy legyen motiváció a jo szolgaltatasra a lehetőséges lepontozas miatt, ha nem olyan ismert hely.

2023. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jó a Revolut, ott vannak egyszer használatos kártyák, de az OTP-nek is van webkártyája.
2023. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, ezek megbízható rendszerek. De amúgy igen, megoldás lehet a Revolutos egyszer használatos kártya.
2023. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én simán fizetek bárhol kártyával, soha nem volt gondom, de ahogy írták, a Revolut megoldás, ha bizalmatlan vagy.
2023. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Munka okán rendszeresen utazom és sokat foglalok a booking.com-on keresztül. Soha semmilyen bankkártyával kapcsolatos visszaélést nem tapasztaltam.

Ha mégsem akarod megadni a kártyaadatokat, akkor sok banknál lehet igényelni virtuális bankkártyát és hozzá kapcsolódó számlát. Ezen csak annyi pénzt tartasz, amennyi az aktuális foglaláshoz kell.

Ha a foglalásnál megadod a bankkártya-adatokat, sok szállásnál választhatod a fizetés a helyszínen opciót. Ilyenkor semmit nem von le a kártyádról, az csak biztosítékul kell. Ez a kártya lehet virtuális vagy egy másik, nem a fő bankkártyád. A helyszínen pedig mindegy, hogy a megadott kártyával fizetsz, vagy egy másikkal vagy akár készpénzben.

A helyszínen történő szálláskeresés turisztikailag kevésbé frekventált helyeken és időben lehetséges, csak időrabló és szerintem sok feszültséggel jár. Főszezonban pedig sok helyen minden szálláshely előre elkel.

2023. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!