Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Kiadhatja iker nyaralóját a...

Kiadhatja iker nyaralóját a szomszédunk?

Figyelt kérdés

A Balatonon van egy nyaralónk. Az épüket 4 db önálló bejáratú kis nyaralóra van osztva. Az épület egyik fele (tehát 2 db nyaraló) egy tulajhoz tartozik. A másik 2 db nyaralóból egy az enyém, a másik pedig a szomszédomé. Ezzel a szomszéddal közös az udvarunk. Az ő nyaralója az utcafrontra néz, az enyém pedig a hátsó udvar felé. Semmilyen kerítés nem választ el bennünket, mert az autóinkat a hátsó udvarban parkoljuk, így ha felhúztunk volna egy kerítést, nem tudnánk beállni az utókkal.


Ez a szomszéd már évek óta kiadja a nyaralóját, eddig azt mondta, hogy csak az ismerősei nyaralnak nála. Pár hete kikerült a kapunkra, hogy minősített szálláshely lett. Többek között a booking.com-on is megtalálható a nyaralója.

Jelenleg is itt nyaral egy kisgyerekes (számomra teljesen idegen) család. Nem tudom kint hagyni a dolgaimat a teraszon, mert félek, hogy ellopják. A felfújható medencébe, (ami amúgy az enyém), a nyaralók megkédezés nélkül megfürdették a kutyájukat, amikor nem voltam itthon. Hívtam a tulajdonost, azt mondta, hogy elmagyarázta a nyaralóinak azt, hogy a hátsó udvar az enyém, ne jöjjenek hátra.


Az lenne a kérdésem, hogy iker nyaraló esetén, ahol közös az udvar, nem kellett volna megkérdeznie a szomszédnak enge arról, hogy kiadhatja-e a nyaralóját? Mit tudok tenni annak érdekében, hogy az értékeimet megóvjam? Ma reggel például kint volt az asztalon egy chipes zacskó és a gyerekek kérdezés nélkül belenyúltak. Ez tudom, hogy apróság, de bármikor megkarcolhatják játszás közben az autómat is, amit persze utólag bebizonyítani már nehezebb dolog lesz...


Nem pihenés a nyaralásom a jelenlegi helyzetben annak ellenére, hogy én a saját tulajdonomban vagyok. Nem érzem magam jól idegenekkel "összezárva".



#nyaralókiadás
2023. júl. 18. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerítés kell, és megoldás a parkolásra. Sztem saját tulajdont úgy adsz ki, ahogy akarsz.
2023. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom értelmezni a kérdést, miért ne adhatná ki a nyaralóját ? Ennyi erővel ő is megtilthatja neked hogy levegőt vegyél.
2023. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Allapodj meg vele, hogy az udvarra ne engedje ki a nyaralokat, vagy valasszatok le fizikailag a te reszed. A sajat nyaralojaba azt enged be akit akar, de a kozos udvart beszeljetek meg!
2023. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, osztatlan kozos tulajdon az udvar, ezert nem lehet vonalat huzni, mi kie. Nem vigasztalo, hogy ha ezt elore tudom, ilyet semmikepp sem veszek. Mi van, ha szimplan eladja, es az uj tulajdonos maga egy olyan csalad, amelyik mellett nem lehet lenni.

A te ablakod nez oda, amit meg o is hasznalhat. Ez is magaban rejti a konfliktust.

2023. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, valóban érthetetlen kicsit a kérdésem, mert nem a szokásos jobb oldal az enyém, bal oldal a tiéd felállás van nálunk, hanem a nyaraló "egyik felén" osztozunk ketten és így az ahhoz a félhez tartozó udvar is kettőnké. Nem tudok kerítést felhúzni, mert ha az utca felőli rész lesz a szomszédomé, enyém pedig a "hátsó rész", akkor amikor hátulra megyek a saját nyaralómba, keresztül kell mennem rajta. Az autóinknak pedig garázs van építve a telek végében, így hiába húzok kerítést, az ő autó beállója az én kerítésemen belül lenne.

Azt hittem, hogy amikor közös az udvar, akkor a szomszédot is meg kell kérdezni, szeretne-e idegenekkel osztozkodni, de ezek szerint tévedtem.

2023. júl. 18. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tévedtél, de a medence például nem közös.
2023. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont a nyaralókat nem fogja érdekelni.
2023. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos mint tudjuk, közös lónak túrós a háta.

Eleve eszement dolog egyetlen nyaralót 4 felé osztani, csak azért mert így "némileg olcsóbb" mint egy önálló.

Ráadásul az első szomszédnál sem normális dolog, hogy ti és a vendégeitek átjárkálnak a területükön.

2023. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
(túros)
2023. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem túrós, hanem túros. Semmi köze a túróhoz. A túr dörzsölést, sebesedés jelent a hámos, nyerges állatok testén. Azaz arra utal, hogy azok a dolgok, amiket közösen használunk, hamar tönkremennek, mert vagy nem igazán figyelünk rájuk, vagy túlzott az igénybevétel.
2023. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!