Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Kiadhatja iker nyaralóját a...

Kiadhatja iker nyaralóját a szomszédunk?

Figyelt kérdés

A Balatonon van egy nyaralónk. Az épüket 4 db önálló bejáratú kis nyaralóra van osztva. Az épület egyik fele (tehát 2 db nyaraló) egy tulajhoz tartozik. A másik 2 db nyaralóból egy az enyém, a másik pedig a szomszédomé. Ezzel a szomszéddal közös az udvarunk. Az ő nyaralója az utcafrontra néz, az enyém pedig a hátsó udvar felé. Semmilyen kerítés nem választ el bennünket, mert az autóinkat a hátsó udvarban parkoljuk, így ha felhúztunk volna egy kerítést, nem tudnánk beállni az utókkal.


Ez a szomszéd már évek óta kiadja a nyaralóját, eddig azt mondta, hogy csak az ismerősei nyaralnak nála. Pár hete kikerült a kapunkra, hogy minősített szálláshely lett. Többek között a booking.com-on is megtalálható a nyaralója.

Jelenleg is itt nyaral egy kisgyerekes (számomra teljesen idegen) család. Nem tudom kint hagyni a dolgaimat a teraszon, mert félek, hogy ellopják. A felfújható medencébe, (ami amúgy az enyém), a nyaralók megkédezés nélkül megfürdették a kutyájukat, amikor nem voltam itthon. Hívtam a tulajdonost, azt mondta, hogy elmagyarázta a nyaralóinak azt, hogy a hátsó udvar az enyém, ne jöjjenek hátra.


Az lenne a kérdésem, hogy iker nyaraló esetén, ahol közös az udvar, nem kellett volna megkérdeznie a szomszédnak enge arról, hogy kiadhatja-e a nyaralóját? Mit tudok tenni annak érdekében, hogy az értékeimet megóvjam? Ma reggel például kint volt az asztalon egy chipes zacskó és a gyerekek kérdezés nélkül belenyúltak. Ez tudom, hogy apróság, de bármikor megkarcolhatják játszás közben az autómat is, amit persze utólag bebizonyítani már nehezebb dolog lesz...


Nem pihenés a nyaralásom a jelenlegi helyzetben annak ellenére, hogy én a saját tulajdonomban vagyok. Nem érzem magam jól idegenekkel "összezárva".



#nyaralókiadás
2023. júl. 18. 11:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
22%

Nálam továbbra is túrós!

:)


Bár ez a kérdezőn nem segít.

2023. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
92%

“ így hiába húzok kerítést, az ő autó beállója az én kerítésemen belül lenne”

De ez miért baj? Csak nem lakik ott a nyaraló családokkal egy közös lakásban…?

Ezen a helyzeten csakis egy kerítés segít, vagy a költözés. A lakást joga van kiadni ha az övé, a vendégeket meg csak fizikai akadállyal fogod tudni távol tartani a te kertedből.

2023. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!