Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Van még olyan, hogy amikor...

Van még olyan, hogy amikor egy szállodában átvesszük a foglalást akkor le kell adni a bankkártyánkat?

Figyelt kérdés
Szeretnék szállást foglalni egy szállodában, előre fizetném az összeget, de ebben az esetben is kérnek bankkártya adatot csak nem értem minek. Filmekben láttam olyat, hogy leadták a bankkártyát (vagy lehet hitelkártyát?) és mikor elmentek gondolom akkor kapták vissza. Ha elutalom előre a pénzösszeget, akkor minek kellenek nekik még a kártyaadataim?

2023. okt. 12. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra kíváncsiak van-e fedezet a számládon. A Bookingon is meg kell adni a kártya adataidat akkor is, ha a szálláson fizetsz, vagy ha indulás előtt 1 héttel, vagy rögtön rendezed. Nekem még soha nem kellett leadni bankkártyát a szállodában, nem is tudtam hogy ilyen létezik /létezett a múltban.
2023. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért szokták kérni szerintem, mert ha ingyenes lemondási határidőn kívül mondod vissza, akkor bizony x %-ot kampóznak (jogosan).

Továbbá van, hogy zárolják érkezésig a szállás díjának egy részét vagy egészét szintén a saját biztonságuk miatt, de ez még nem konkrét levonás, és feloldják, amint érkezéskor fizetsz.

Előre fizetésnél viszont nem tudom, hogy mi a baj a bankkártya adatok megadásával, anélkül hogy fizetnél?

Inkább szenvedsz az utalással vagy hogy?

2023. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tarthatjak vissza a bankkartyat, torvenytelen.

Viszont elkerhetik az adatokat, mert lehet, hogy 1. tovabb maradsz az elozetesen rendeltnel 2. a szobaban levo telefonrol csinalsz egy kulfoldi hivast (vagy belfoldit, de orakon at) 3. ellopod az osszes torolkozot (ez a leggyakoribb) 4. tonkreteszel valamit a szobaban (pl leontod vorosborral az agyat vagy szetvered a TV-t reszegen (ez sem ritka sajnos) 6. csak ugy, a biztonsag kedveert

2023. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy elveszik a kártyádat letétként


Soha, sehol


Csak gondolj bele, és rájössz miért

2023. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A lemondási díj miatt van.

Én volt, hogy belföldön foglaltam, szép kártyával fizettem - helyben. A szálloda foglaló utalást nem kért, ellenben kártyaadatokat igen, arra az esetre, ha (későn) lemondanám a foglalást, akkor a kötbért le tudják vonni.

Nem mondtuk le, elmentünk, szép kártyával fizettünk, a bankkártyámat senki nem piszkálta.

2023. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan, bizonyithatoan tud valaki ilyen esetröl??? Nem hiszem. Ezzel megakadályoznák az adott idö alatt a bankkártyád használatát egyéb célra. Lehetetlen!
2023. okt. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pl. azért is kérhetik, hogy ha plusz fogyasztás van, ami nem volt benne a foglalásban, pl. étkezés, minibár, akkor legyenek meg a kártya adatok, ha lelépne a vendég.
2023. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
82%
Ilyet még nem tapasztaltam.
2023. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A leadást úgy érted, hogy a tartózkodás ideje alatt végig a szállásadónál marad? Teljesen kizárt.
2023. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Kártyát egyébként sem adunk ki a kezünkből a cvv kód miatt. Akkor sem, ha ma már a kétfaktoros ellenőrzés mindennapos.
2023. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!