Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Merjek mostanság nyárra...

Merjek mostanság nyárra Bookingon keresztül Európába szállást foglalni? Nem nyeli be a pénzem egy esetleges csőd, vagy felszámolás? Vagy ez lehetetlen?

Figyelt kérdés

nov. 20. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ettől félsz, akkor foglalj előre fizetés nélküli szállást.
nov. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy a Booking egyszer csak csődöt mondana, szóval ezen kár aggódni. Nyilván semmi sem lehetetlen, de ez szinte az. Ahogy 1 is írja, sok olyan szállás van, aminél nem kell előre fizetni, viszont én külföldinél attól jobban tartanék, mert az euró árfolyama jó és rossz irányba is változhat bő félév alatt.
nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, Magyarorszagon mi volt ez a cirkusz a Bookinggal, de az oldal az egesz vilagon a legmegbizhatobb.
nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az internet szerint Japánban is volt velük gond.
nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Xd na meg egy magyar, aki esztelenul zabalja a propagandat.
nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan szállást foglalsz, ahol nem kell előre fizetni - vagy ha igen, akkor sem a Bookingon keresztül - akkor a Booking a te pénzeddel csak akkor találkozik, amikor a szállás befizeti a jutalékot utánad.

Nagyon sok ilyen szállás van egyébként, sőt, a balhé óta még több, főleg a kisebb szállások nem bíznak már az online (Bookingon keresztül) fizetésben.

nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#6: igen, csak külföldi szállás esetén fennáll a veszélye annak, hogy mire eljut a fizetésig, többe fog kerülni az árfolyamingadozás miatt, mint amennyiért lefoglalta. Nyilván az is benne van a pakliban, hogy olcsóbb lesz, de ez majdnem olyan lutri, mint a tőzsdével játszani. Szerintem egy szállásnál nem éri meg ez a játék.
nov. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Bizony fennáll. ha nem lenne ilyen pocsék a magyar gazdaság, nem állna fenn. Aztán meg mi az a "több"? Mondjuk 3 hónapra előre éves viszonylatban 2-3%. Ha egyáltalán. Ha ezt a tőzsdéhez hasonlítod, ne kezdj részvényekkel, rá fogsz fázni, nem a tőzsde miatt.


Mindezeken túl, mostanság nyárra merjél foglalni. Ha repülővel mész, az nagyjából tízszer bizonytalanabb, pedig az is biztonságos. Nagyobb a rizikó, hogy te nem tudsz utazni, mondjuk baleset vagy betegség miatt.

nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: hát nem tudom, te hogy vagy vele, engem rosszul érintene, ha akár egy forinttal is többet kell fizetnem, mint amennyiért lefoglaltam valamit. A tőzsdét meg szimplán a kockázat miatt említettem. Nem arányos kockázat, de onnantól, hogy külföldi pénznemben lefoglalsz egy szállást, amit nem fizetsz ki, gyakorlatilag te is a pénzedet futtatod, mert mire ki kell fizetni, járhatsz jobban és rosszabbul is, és sok esetben nem tudod ingyen lemondani.
nov. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudom, rengeteget foglalok a bookingon keresztül, Európában is meg az USA-ban is, de sosem fizetek előre. Odamegyek a szállodához, jónapot és akkor fizetek. Miért fizetnék előre?
nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!