Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Cég nevén lévő használt autót...

Cég nevén lévő használt autót vettem múlt héten. Azóta kiderült hogy felszámolás alatt van a cég, mehetek így a Kormányablakba hogy átírjam a nevemre, vagy átvertek?

Figyelt kérdés

Az eladót emiatt felhívtam, nagyon felháborodott hogy mit képzelek hogy nyomozok utána, egy hibátlan autót vettem tőle áron alul, céges pecsét is van az adásvételin. Erre mondtam hogy de felszámolás alatt van a cég.

Megfenyegetett, hogy ha még egyszer felhívom, akkor hoz magával több embert és felkeres a lakcímemen mert tudja hol lakok. Utána kinyomott.


Facebook Marketplaceről is eltűnt.



2023. okt. 9. 22:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg átírni, ha nem sikerül, akkor van gond.
2023. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
másis vett felszámolás alatt lévő cégtől kocsit...a te esetedben az eredetvizsgálat lesz az izgalmas. Az átírás menni fog, mert az államnak kell a pénz.
2023. okt. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Itt az a veszély áll fenn,hogy esetleg zárolták a cég vagyonát, így az autót is. Meg kell nézni a JSZP-n, hogy nincs-e elidegenítési tilalom alatt, mert akkor nem lehet átiratni, eredetvizsgát ettől még megcsinálják, kötelezőt is lehet rá kötni,csak a kormányablakban, átíráskor lehet pofáraesés.
2023. okt. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 bazaltkaroly ***** válasza:

Volt már rá példa, hogy utólag kivették a vásárló alól az autót, és odaadták a felszámolónak, egy garas fizetése nélkül. Ilyenkor betesznek a téged is a lista aljára, mint felszámoló, de ahogy abból csöppen-e neked valami, az már csoda kérdése.

Azonban az eladó viselkedése felettébb gyanús. Lehet fel kéne hívni újra, és rögzíteni a hívást, úgy hogy a nevét is bemondja a fenyegetés előtt, aztán megemlíteni, hogy ha nem intézkedik, akkor még a nyakába varrod azt is. Lehet, erre jobban hallgatna.

2023. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Koaxk Ábel ***** válasza:

"Megfenyegetett, hogy ha még egyszer felhívom, akkor hoz magával több embert és felkeres a lakcímemen mert tudja hol lakok. Utána kinyomott."


Ezért nem veszünk c. típusúaktól autót főleg nem a marketplacen!

Ami túl szép, hogy igaz legyen, az általában nem az!


De, hogy ne csak prédikáljak, ilyen ügyet jó ügyvéd hozott már vissza végrehajtótól pozitív kimenetellel ezt biztosan tudom, csak nyilván az megint plusz költség ha úgy alakul!

2023. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó ötleteket és segítséget mindenkinek!

Apósom kérdezte tőlem, hogy hány darab kulcsot kaptam az autóhoz miután megvettem. Sajnos csak egyet. Lehet a második kulcs még náluk van. Nem merem felhívni az eladót, mert a frissen vásárolt autó az utcán áll, nincs garázsunk. Félek hogy visszalopja magának a kulccsal és ha nem tudom átírni a nevemre akkor a rendőrség se tud segíteni. Ügyvédre nem lesz pénzem.

2023. okt. 10. 18:02
 7/21 Koaxk Ábel ***** válasza:
Egy kulcssal eleve nem veszünk autót, ez is már eleve a bukó a többin kívül amit felsoroltál. Én a helyedben tennék egy próbát és megnézném a visszapillantó tükröt, hogy nincs e az üvege mögött egy pót kulcs, egy időben divat volt, így visszalopni a kocsit!
2023. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az nagy baj, de ha az összes kulcs is megvan, tudott csináltatni mégegyet bármikor. Viszont az adás-vételi alapján te is tudod az ő címüket, ahova küldheted bátran a zsarukat ha visszalopják...
2023. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Koaxk Ábel ***** válasza:

#8

"céges pecsét is van az adásvételin"


Mivel látszik, hogy ez egy "korrekt" szokásos magyar cég, így valószínűleg a székhely egy üres telek, vagy valami romos épület...


Ahol az autót vette valószínűleg egy parkoló, benzinkút vagy hasonló, én így intézném, ha ebben utaznék...

2023. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Bevásárlóközpont parkolójában töltöttük ki és írtuk alá a papírokat, készpénzben lehetett csak fizetni. Utána beülhettem és vihettem az autómat. Nagyon ideges vagyok már, előtte annyi rossz állapotú autót néztem meg, végre találtam egy szépet és ennyire felelőtlenül hoztam döntést. A párom mondta, hogy nem szimpatikusak ezek az emberek inkább hagyjam ott és ne vegyem meg. Az járt a fejemben akkor hogy annyi időm ráment hogy találjak egy szép állapotú autót jó áron hogy nem érdekelt az, ki árulja csak legyen törzskönyve és forgalmija.
2023. okt. 10. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!