Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Svédasztalos reggeli esetén...

Svédasztalos reggeli esetén 3-4 csillagos hotelekben mit vagy inkább hogyan/mennyit illik reggelizni?

Figyelt kérdés

Amikor annyira bőséges a kínálat, hogy azt sem tudom mihez nyúljak, amikor van sós kajákból hideg, meleg, édességekből szintúgy, de van gyümölcs, joghurt, magok, ropogtatnivalók, kávé, tea, gyümilé, lekvár, mogyikrém, stb....


Ebben az esetben "hogyan illik" reggelizni, jóllakni?


Nemrég voltunk egy nyugat-ausztriai hotelban a párommal, és gyakorlatilag szótlanul reggeliztünk a nagy nyüzsiben és külföldi hangok között, mire egyszer csak magyar hangokat hallok a mellettünk lévő asztaltól.

Nem sejtették, hogy mi is magyarok vagyunk, miután megdöbbentünk, hogy többek közt minket fikáznak, meg sem szólaltunk valóban, csak angolul egymáshoz...

Azt nehezményezték, hogy hol a párom, hol én álltam fel és hoztam még 1-1 újabb falatot. Merthogy első alkalommal csak végigmentem, nyugtáztam mik vannak és hoztam egy eszpresszót, meg egy kiflit. Utána a kiflihez vajat, virslit, zöldségeket. Mindenből csak épp keveset, hogy ne egyfajtával lakjak jól, inkább egy kis süti, gyümölcs is. Szóval újabb köröm sütiért, és mikor ezt megettem, még gyümölcsért is mentem külön. Tényleg mindenből gyakorlatilag kis kóstoló volt. De valóban ez többszöri fordulóban...

ELfigyeltem őket, ők meg pont ellenkezőleg, mikor leültek, púposra volt pakolva nem is egy tányér az asztalukon, talán csak inniért mentek el újra.

Én állítom, hogy a többszöri forduló a kis falatokkal meg sem közelítette azt, amit ők ettek.


Nagyon ritkán vagyok ilyen svédasztalos helyen.


Igazából hogy illik ezt művelni? Van valami etikett, hogy mit vagy hányszori fodulóval, stb?



nov. 28. 01:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért van olyan sokféle, hogy ízlésed szerint válogass. Annyit eszel, amennyit a szervezeted bír, vagy amennyit észszerűen akarsz.

Akár naponta váltogathatod a menüösszeállításodat.

nov. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz több kört is. De a tányérodra pakolhatsz sokféle összeillőt is. Egészségedre.

Ne legyenek szorongásaid. Te fizeted, nem ajándékba kapod.

nov. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1,2-es vagyok.


A prolik megjegyzéseit nevesd ki.

Nem tudnak miről beszélgetni, nincs témájuk, hát másokat beszélnek ki.

Ez az ő problémájuk.


A svédasztal lényege, hogy szabadon válogathatsz, fogyaszthatsz.


Nem mások elől eszed el, amit a tányérodra teszel.

nov. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a legtöbb szállodában svédasztalos reggeli van, de sokszor az ebéd vagy a vacsora is svédasztalos rendszerű, legfeljebb a márkásabb italokért kell külön fizetni. Sokszor megfordulok ilyen szállodákban, és szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, hogy többször is odamész a pulthoz és több mindent megkóstolsz. Nyugi, fizettél érte, az árba beleszámolták ezt, sőt azt is, hogy sok minden megmarad ilyen helyen.

Bőséges svédasztalos reggelivel meg lehet tenni, hogy ebédre valami szendvics vagy apróság elegendő és a napi programot nem kell ebédeléssel megszakítani. Pl. lehet egész nap várost nézni, kirándulni, strandolni vagy éppen dolgozni, ahova és amiért éppen mentél.

Illik betartani, hogy a svédasztal helyben fogyasztásra van. Magunkkal vinni nem illik semmit (legfeljebb pl. egy fél kiflit, amit már elkezdtél enni). Vagy ha magaddal akarod vinni, annak az árát általában lehet külön fizetni a pénztárnál, vagy hozzászámítják a szoba árához, ha jelzed.

nov. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj annyi kört, amennyit csak szeretnél. Az én véleményem szerint pont azzal lehet elkerülni az élelmiszerpazarlást, ha több kört mész és nem egy hegyomlásnyi kajával egyensúlyozol, aminek aztán a felét otthagyod. Aki meg ezen problémázik, az kenje a hajába a saját hotelrántottáját.
nov. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszed meg vagy ha elcsomagolod, az az echte tahóság. Az elcsomagolásért sok esetben fizetni kell.


Egyébként lehet bármennyit enni.

nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem kamu a kérdésem, én olyan olcsóbb szállásokra szoktam menni, ahol nincs reggeli.

Nekem ez új volt.

És pont azért vettem többször kis adagot, hogy amellett, hogy mindent megkóstolok (ill sok mindent), ne hagyják maradékot, ne pazaroljak....



Nos akkor úgy veszem ki, nincs erre különösebb szokás/ illem.

nov. 28. 09:24
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

2 ökölszabály van:

- Nem viszel el semmit.

- Amit kiszedtél, azt megeszed.

nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyiszor mész reggeli pulthoz amennyiszer szeretnél.Nyilván túl sok maradékot ne hagyj.
nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki nem szarja le, hogy masok mit mondanak/gondolnak?

Azt es annyit eszel, amit es amennyit szeretnel.


En ilyenkor bosegesebben eszem, mert akkor kihagyhatom az ebedet, tobb ido marad a varosnezesre (barmi masra) es penzt is sporolok


Kit erdekel, hogy masok szerint sok a 4 tukortojas meg a ket peksuti? Es meg egy almat is elmajszolok?


A lenyeg, hogy csak annyit vegyel, amennyit meg tudsz enni, ne halmozz fel sokat egyszerre, mert az valoban tahosag, ha ott hagyod az asztalodon a sok kiszedett kajat

nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!