Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Svédasztalos reggeli esetén...

Svédasztalos reggeli esetén 3-4 csillagos hotelekben mit vagy inkább hogyan/mennyit illik reggelizni?

Figyelt kérdés

Amikor annyira bőséges a kínálat, hogy azt sem tudom mihez nyúljak, amikor van sós kajákból hideg, meleg, édességekből szintúgy, de van gyümölcs, joghurt, magok, ropogtatnivalók, kávé, tea, gyümilé, lekvár, mogyikrém, stb....


Ebben az esetben "hogyan illik" reggelizni, jóllakni?


Nemrég voltunk egy nyugat-ausztriai hotelban a párommal, és gyakorlatilag szótlanul reggeliztünk a nagy nyüzsiben és külföldi hangok között, mire egyszer csak magyar hangokat hallok a mellettünk lévő asztaltól.

Nem sejtették, hogy mi is magyarok vagyunk, miután megdöbbentünk, hogy többek közt minket fikáznak, meg sem szólaltunk valóban, csak angolul egymáshoz...

Azt nehezményezték, hogy hol a párom, hol én álltam fel és hoztam még 1-1 újabb falatot. Merthogy első alkalommal csak végigmentem, nyugtáztam mik vannak és hoztam egy eszpresszót, meg egy kiflit. Utána a kiflihez vajat, virslit, zöldségeket. Mindenből csak épp keveset, hogy ne egyfajtával lakjak jól, inkább egy kis süti, gyümölcs is. Szóval újabb köröm sütiért, és mikor ezt megettem, még gyümölcsért is mentem külön. Tényleg mindenből gyakorlatilag kis kóstoló volt. De valóban ez többszöri fordulóban...

ELfigyeltem őket, ők meg pont ellenkezőleg, mikor leültek, púposra volt pakolva nem is egy tányér az asztalukon, talán csak inniért mentek el újra.

Én állítom, hogy a többszöri forduló a kis falatokkal meg sem közelítette azt, amit ők ettek.


Nagyon ritkán vagyok ilyen svédasztalos helyen.


Igazából hogy illik ezt művelni? Van valami etikett, hogy mit vagy hányszori fodulóval, stb?



nov. 28. 01:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Se a te, se az ő problémáikat nem értem. Mindenki azt és annyit eszik, amennyit szeretne, csak elcsomagolni nem lehet. Egyéni megjegyzés, én nem szívesen mennék 6 kört, inkább a púpos tányéros iskolát képviselném :D
nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Ne foglalkozz veluk.

Az egyetlen ciki dolog a kaja kicsempeszese, azt nagyon nem illik. Sajnos a magyarokra jellemző ez.

nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

4:

Ez hely függő, hogy szabad-e elvinni, pl. van olyan magashegyi menedékház, ahol ha félpanziót fizetsz, akkor benne van, hogy a svédasztalos reggeliből útravalót csomagolj túrára.

nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Engem egyáltalán nem zavar, ha valaki nagyétkű, amíg megeszi. Amúgy igazad van, én sem szeretek egy tányérra pakolni, mindent púposra, a végén meg összekeveredik minden és már étvágya sincs az embernek. Meg amúgy inkább fordulj 10x csak ne hagyd a tányéron. Attól rosszabb látvány nincs, mikor egy egész asztalnyi ételt dobnak ki. Meg normális tányérokkal többet fordulni elegánsabb is. Ha valaki úgy megszedi, mintha két hete nem evett volna az is proli - mondjuk én csendben maradok, mert hotelrántottából bármennyit meg tudok enni.


Az asztal alatt szendvicscsinálás és táskába csempészés nekem is a halálom, na az a pronyó.

nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy szoktam, hogy minden nap mást eszek. Egyik nap mondjuk halat, tojást és zöldségeket, másik nap édes péksütit, joghurtot, gyümölcsöt. Harmadik nap rántottát meg vmi kolbászkát stb. Viszont mindig ügyelek hogy ne egyem túl magam (ezeken a helyeken sajna simán lehet, észre se veszed), és hogy ne hagyjak maradékot. Legutóbb egy indiai pár csinálta azt, hogy mindent összehalmoztak a tányérjukra, széttúrták és a nagy részét meg se ették+tiszta szemét maradt utánuk az asztal. Ez nettó igénytelenség.
nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
Az mit jelent, hogy illik? Annyit eszel amennyit akarsz. Ha úgy adódik vittünk el szendvicset, de azt mi meg szoktuk kérdezni, nyilván ilyen helyeken nem problémáznak néhány szendvicsen. Van olyan is, ha jelzed, hogy nem leszel otthon és nem tudsz reggelizni, akkor megkapod utazócsomagban. A lényeg, hogyha normálisan viselkedsz, akkor segíteni fognak.
nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Annyit eszel, amennyit szeretnél, nincs erre semmiféle megkötés.

Én pl. hotelben mindig alaposan bereggelizek, egyrészt azért, mert akkor napközben nem kell komoly ebédeléssel tölteni az időt, másrészt mert itthon általában nem töltöm reggel az időt pl. rántotta készítésével, de amúgy nagyon szeretem, és ha már egy hotelben vagyok, akkor szeretem kiélvezni, hogy gondoskodnak a kajámról is.

febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!