Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha külföldiként dolgozom egy...

Ha külföldiként dolgozom egy szállodában, mindenféleképpen biztosítanak nekem szállást? És ha igen, ez kb mennyibe kerül? Úgy értem, kapok kedvezményt, vagy én is "vendégáron" fizetek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szállás nem jár automatikusan. Szépen is nézne ki, ha ott lakna a szállodában minden külföldi munkás...

Meg egyébként is az nagyon ritka, hogy hotel szobában adjanak szállást, már ha adnak.

Általában szezonális helyeken szoktak adni, ami nincs egész évben nyitva és az alkalmazottak nagy része nem helyi. De ott is van személyzeti szállás.


Én is dolgoztam szállodákban és olyan csak egyszer fordult elő, hogy rendes szállodai szobát adtak, de akkor is csak az elő- és utószezonban. A főszezonban át kellett költözni, értelemszerűen nem vehetem el a helyet a fizető vendégek elől.

Az, hogy mennyit vonnak le, teljesen szálloda és ország függő. De azt elárulom, hogy ha vendégáron fizetnél, vagy nem maradna fizetésed, vagy még te fizetnél rá.

2012. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen akik szállodában dolgoznak nem a szállodában kapnak szállást, hanem a cég bérel ki külön lakásokat és ott kapnak szobát. Általában annyit kell hetente fizetni amennyiért amúgy is mennek a szoba bérlések. Egy kedves barátnőm szállodában dolgozott, és külön házban kapott szobát. A házban 8-an éltek együtt.

Ha egyedül volt valaki a szobában akkor heti 40-50 fontot fizetett a szállásér. ha ketten akkor kicsivel olcsóbban jött ki.. Ritka amikor magában a szállodában biztosítanak szállást..

2012. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!