Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com-on foglaltam...

Booking.com-on foglaltam szállást, más hitelkártyájával. Ilyenkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2 hete foglaltam, akkor siettem- kevés szabad szoba volt, én meg rohantam a buszra, így kapkodva történt a foglalás - és elfelejtettem jelezni, hogy nem az én hitelkártya számom adtam meg. Ezt utólag hogy tudom korrigálni?

Továbbá a hitelkártyán valószínűleg nem lesz keret utazás előtt. Ez mennyire gond, ha készpénzes fizetést jelöltem meg? Azt írja a szállás oldala, hogy előleget nem kell fizetni. plusz a foglalási visszaigazolásban van egy ilyen is:


"Fizetés


Foglalását a hitelkártyaszám megadásával biztosította.

A fizetés a tartózkodás alatt a szálláshelyen esedékes, kivéve, ha a szálláshely és a szoba szabályzata erről másképp nem rendelkezik.

Felhívjuk figyelmét, hogy hitelkártyája még érkezése előtt előzetes zárolásra kerülhet. Erre kizárólag biztonsági letétként van szükség."


Sose foglaltam még - sőt, szállodában se jártam soha - így nem értek ezekhez a dolgokhoz.


Előre is köszönöm a segítséget!


2014. ápr. 27. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi teendő, odamész és kifizeted ahogy akarod.

Ha nagyon aggódsz, keresd fel magát a szállodát és mondd el nekik, hogy ott szeretnél kpben fizetni.

2014. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Az, hogy másé a kártya nem gond. Az viszont már gond lehet, ha nincs a kártyán fedezet. Ha nagyon tele lesz a szálloda és érkezésetek előtt nem tudják zárolni a pénzt, simán törölhetik a foglalást.
2014. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Főleg akkor, ha kedvezményes áron foglaltál. Én már jártam így, nem tettem pénzt a kártyára, csak akkor amikor indultam volna. De előző este jött a törlési értesítő, hogy nem tudta zárolni a kért összeget.
2014. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem nem lesz gond vele, nem akarok Japánban szállás nélkül maradni... Esetleg, ha írok a szállodának, az megoldás lehet? Ha igen, akkor utazás előtt mennyivel írjak?

2014. ápr. 27. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem legkésőbb előtte egy héttel küldd el a saját kártyád adatait, melyen van fedezet. Vagy hívd fel őket telefonon.
2014. ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

szallodaban dolgozom, nalunk ugy van, hogy erkezes elott 1 nappal zaroljuk a kartyan az első ej arat. Ha nincs rajta fedezet és a vendég nem jön, akkor erkezes napjan 18:00 utan kiadhatjuk.


Mas szallodak lehet, hogy a teljes összeget zaroljak a kartyan, vagy nem 1 nappal elotte, hanem 3 v akar egy hettel is.


Mindenkepp adj meg egy olyan kartyaszamot, amin van fedezet.

2014. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs para; irj egy rovid emailt a szallodanak (gondolom nem akarod Japant hivogatni), hogy xy foglalasi szammal van szoba a nevedre, zq kartyaszammal, kerem a kartyaszamot valtoztassak meg az alabbira:.....

(ha nem megy az angol, szolj)


Fonokomnek allandoan foglalok szobakat. Volt olyan is, hogy tok mas ember kartyajaval, es a fonok a kicsekkolasnal KPben fizetett, ezzel nincs gond, csak azzal, ha tenyleg nincs fedezet a kartyan.

2014. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Július 22.-én megyek, de már most zárolták az első éjszaka árát a kártyámon.
2014. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. A hotelnak írtam levelet, hogy zárolni fogják-e vagy sem. Válaszoltak is még aznap, hogy csak az első éjszaka kerül zárolásra. Ez a legtisztább, hogyha írsz nekik, így legalább megbizonyosodhatsz arról is, hogy a foglalásod sikeres és minden rendben van vele.
2014. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet, mindenképpen írni fogok a szállodának!
2014. máj. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!