Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com foglalás?

Booking.com foglalás?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy elvétve,de előfordult,hogy lefoglalták booking.com-on keresztül a szállást,de helyben a szálláson nem tudtak a foglalásról. Ezt úgy kéne elkerülni,hogy írok konkrétan a szállásnak is egy e-mailt,hogy sikeres volt-e a foglalásom?
2015. febr. 9. 20:34
 1/8 anonim válasza:

Én tavaly nyáron foglaltam bookingon Krakow-ba szállást és nem volt semmi gond. Elküldtem a foglalást, hogy mit szeretnék arra pedig visszajön egy igazoló email, amiben leírják, hogy a szállás visszaigazolt hogy a foglalás lehetséges és megtörtént, illetve ha valami miatt nem. Pl addigra az a szoba elkelt vagy az a szoba típus betelt és válassz másikat.

a foglaláskor kapott igazolást kinyomtatod és úgy mész a szállásodra és bemutatod ha kell. Ott van feketén fehéren hogy a foglalás megtörtént ha bármi gond lenne. De szerintem nem lesz. Nekem minden rendben volt.

Fizetni személyesen fizettem a szálláson.

2015. febr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A booking.com jó, megbízható, ha nagyon izgulsz (mint én tavaly nyáron:-)), írhatsz nekik, még egyszer lecsekkolják, hogy minden rendben van-e, és értesítenek. Inkább arra vigyázz (pl. az olaszoknál), hogy a szálláson ne próbáljanak átvágni - velem valaki másnak a vacsoraszámláját akarták kifizettetni, mert az aláírása hasonlított az enyémhez (!!!). Bent sem voltunk aznap, késő este, az étterem zárása után értünk haza a városnézésből. Érdemes a mobilappot letölteni, azon bármikor elő tudod kapni és megmutatni a foglalás részleteit (én nem szeretek sok papírt hurcibálni.)
2015. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, én már jártam így, hogy a szállodában nem találták a booking.com-os foglalást és sajnos szoba sem volt, úgyhogy hiába lobogtattam a papírt, le se tojtak, kereshettem hirtelen másik szállodát.


Én azóta az utazás előtt 2-3 héttel mindig kérek egy megerősítést közvetlenül a szállodától is e-mailben.

2015. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is rákérdezek mailben a bookingos foglalás után 1-2 nappal. Arra is jó, hogy ilyenkor speciális kéréseket, kérdéseket megbeszéljünk. (pl éjfél utáni érkezés, kutya a szobában, pezsgő behűtve..stb...) Nem árt ha van közvetlen levél a "kezembe" a szállodától is.
2015. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a sok hasznos segítséget!:)
2015. febr. 10. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

A szálláshely akkor nem tud a foglalásról, amikor valami miatt a booking.com-on nem vitted végig a foglalást. Mert a végén kapsz e-mail-on egy visszaigazolást, idegen szóval voucher-t (vúcser).

Ezt ki kell nyomtatni, mert minden rajta van, az illető ország nyelvén. Pl. a szálloda pontos címe, telefonszáma, kihez és mikor futott be a foglalás. De egy visszaigazolás garancia a foglalásra és nem kell utólag bugyutáskodni e-mail-okkal.

2015. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha szerinted így van, akkor jó lenne megtudni, hogy a #3-as milyen papírt lobogtatott... mert ha így van ahogy írtad, akkor ő már csak a vouchert tudta kinyomtatni.
2015. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok és természetesen rendesen megcsináltam a foglalást a booking.com-on, nem ez volt a probléma.


Azt tudni kell, hogy a booking.com nem több és nem kevesebb, mint egy közvetítő a szálloda és a vendég között. Ha valaki a booking.com-on foglal, akkor az, hogy a szálloda hogyan rögzíti a saját rendszerében a foglalást (ami néha csak egy kockás füzet) vagy hogyan nem az már csak a szállodán múlik. Ahogy a példám is mutatja garancia nincs, illetve ha elméletben van is, akkor sem mész vele semmire, ha mondjuk szálloda fullon van és ott állsz a bőröndjeiddel egy idegen városban. Persze utólag lehet reklamálni és a szálloda nyilván kap egy enyje-benyjét, de kb. ennyi.


Kb. 10-szer foglaltam és 9-szer nem is volt semmi probléma, de ez az egy alkalom éppen elég volt, hogy bosszúságot okozzon. Éppen ezért nekem megéri azt az 5-10 percet az életemből, amennyibe egy e-mail megírása telik, hogy biztosra menjek.

2015. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!