Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Kanadában Calgaryban keresek...

Kanadában Calgaryban keresek olcsó albérletet. Melyik városrészben érdemes keresni, és kb mennyiért lehet kis lakást bérelni? Turistaként kb 6 hónapig tervezek maradni. Milyen papirok kellenek hozzá? Internetes cim ahol konkrét ajánlatokat találok?

Figyelt kérdés

#albérlet #Calgaryban
2015. nov. 16. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Írok neked egy kicsit hosszabb választ, de biztos lesz aki majd kiegészíti, mert nagyon sok dolgot lehetne írni a kérdésedhez.

Az első legfontosabb dolog a pénz.

nagyon sok kell belőle.

Csak egy egyszerű számolás.

Repjegy oda vissza.Az albérletet calgary-ben ált 3 hónap kaukcióval adják ki, de ritka esetben van 2 havi is, de olyat nehzé találni.

Egy nagyon olcsó albérlet a külvárosban olyan 650-700 kanadai dollár(CAD) körül kezdődik, ez olyan 150 ezer ft.

De azt tudnod kell, hogy alberta tartomány rengeteg mexikói bevándorlót tart el, talán itt a legnagyobb bűnesetek száma, és nem maffiaszerű, hanem utcai bandák száma.

Ezeknek utána is tudsz olvasni kanadai oldalakon.

Aki nem idevalósi, azoknak ezeket a részeket este nem is ajánlják.

De mindegy, te ezt a problémát túlhidalod, itt veszel ki lakást.

Vagyis szeretnél, mert nem fognak kiadni.

MERT.

Ahhoz hogy te hivatalosan lakást vegyél ki vagy munkavállási engedély kell, amihez adnak tartózkodási engedélyt is, amit a tulaj fog kérni a szerződés kötésnél.

Ha ilyen nincs, akkor max panzióban lakhatsz.

6 hónapig nem maradhatsz az országban.

Elvileg igen, de turistáknak is ált 3 hónapot szoktak engedélyezni a belépésnél, de egyéni elbírálás esete ez, általábana fizetőképes turista jó turista, ez tartja még magát ott is.

van egy limit, amit készpénzes beutazásnál elbírálnak hogy ha sok időt szeretnél az országban eltölteni, ezt milyen anyagi helyzetből tudod finanszírozni, vagy számlakivonat, vagy készpénz.

Ezer dolgot lehetne írni, egy a lényege, nem fgnak neked így lakást kiadni.

neten vannak ilyen ottalvós oldalak, akik szoktak turistákat fogadni, de nem 6 hónapra, azok sem.

Egyedüli lehetőséged, egy legális munkaszerződés, és azzal máris mehetsz is.

2015. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

A rezsit nem is írtam, ami nagyon fontos költség, főleg így a tél közeledtével.

Errefelé kemény telek vannak, és az bizony sok fűtést jelent.

A kaja pénz vagy tömegközlekedés megoldása is bele kell hogy még számolódjon, az összegbe.

Szóval ott vagy, hogy egy ilyen 6 hónapos kis kiruccanásra, vagy nevezd aminek akarod, 2-3 millió alatt ne is indulj el.

De ez a min.

2015. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Az egész kérdés nonszensz, nem lehet turistaként Kanadában csak úgy ingatlant bérelni.


Kedves Első válaszoló: az KAUCIÓ, amire te gondolsz, magyarul óvadék. "Kaukció" nem létezik.

2015. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

> Az egész kérdés nonszensz, nem lehet turistaként Kanadában csak úgy ingatlant bérelni.


Na ne röhögtess én simán béreltem Craigslistről bútorozott lakást, kétszer is 1-1 hónapra, egyszer mielőtt kiköltöztem másodszor meg amikor kiköltöztem, (aztán költöztem rendes bútorozatlanba egy évre, aztán meg vettem ezt a lakást).


Kérdező, olyan törvény nincs hogy milyen papír kell lakásbérletre. Craigslist ahol nézni kell. Megértő házinéni kell, én fel szoktam ajánlni hogy bescannelem az útlevelemet is. Ma már lehet airbnb-vel is, azt nem csináltam hosszabb időre de láttam hirdetéseket ahol hónapra is kiírják az árat. Az sem árt hogy én már harminc éves voltam amikor ebbe belekezdtem, tucatnyi videóval az Interneten ahol lehet látni engem előadni, szóval látszik hogy nem valami őrült partiarc vagyok.

2015. nov. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!