Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Külföldi hotelben hogy történi...

Külföldi hotelben hogy történik a fizetés?

Figyelt kérdés

A hotel honlapján foglaltunk szállást. Kérték a kártya(virtuális kártyánk van) adatait, zárolták az összeget. Ezzel csak az a promlémánk, hogy nem tudjuk, hogy fizetünk majd a helyszínen? Ezt a kártyánkat eddig csak külföldi vásárlásnál használtuk, azonnal levonták az öszeget, a termék megérkezett. De most a fizetés úgy lesz, hogy a jelenleg zárolt összeget le is vonják a távozáskor? Nekünk semmi teendőnk?

Eddig csak utazási irodával mentünk, akkor ez a rész sokkal egyszerűbb volt.



2016. ápr. 4. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A zárolást, amint bejelentkeztek, visszavonják!(Erről netbankban azért győzödjetek meg.) Utána pedig fizethettek készpénzben, kártyával, amit a hotel elfogad.
2016. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha az egész szállásdíj zárolva lett, akkor igen, egyszerűen azt véglegesítik. Ha csak egy előlegnyi, akkor a különbözetet úgy fizeted a helyszínen, ahogy akarod és ahogy a szállodában lehet, pl. kp. vagy kártya.


De külföldi utazáshoz én nem bohóckodnék virtuális kártyákkal, egy dombornyomott Mastercard díja évi 6-8e Ft és azzal boldogan lehet mindent csinálni, idióta és felesleges korlátozások nélkül.

2016. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kijelentkezéskor fizetsz majd, adnak számlát, úgy egyenlíted ki, ahogy akarod. A zárolt összegnél lehet nagyobb is a számla, ha a szobához íratod hozzá az ottani fogyasztást (minibár, bár, kávé, reggeli esetleg mosodai szolgáltatás stb.), de ezt a végén elég kifizetni. A zárolást nem tudom, mikor oldják fel, de gondolom, a számla rendezése után legkésőbb megtörténik, igaz, lehet, hogy még két hétig ott marad a kártyán, nekem volt már ilyen, de terhelés nincs, csak zárolás.
2016. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esetleg előreutalással nem lehet ilyenkor fizetni?

Annyi kp-t nem szeretnénk magunkkal vinni, kártyával pedig nem tudunk fizetni.

Az évi egy utazás miatt nem lesz Master Cardunk.

2016. ápr. 4. 13:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a zárolt összeget tartják meg, a különbözetet kell fizetni (pl. minibár). Nálunk ez volt.

Írjál nekik. Amúgy egy dombornyomott kártya sok minden egyébre is jó...

2016. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen bankkártyátok? Bármelyiket elfogadják.
2016. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem emiatt van foleg dombor kartyam, hanem a vele jaro magasabb biztositas miatt.
2016. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
OTP MAestro kártyánk van, úgy tudom ez nem használható külföldön
2016. ápr. 4. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne külföldön használni? Milliószor használtam már Maestrót külföldön, az interneten nem mindig fogadják el, ez viszont igaz, de terminálon lehúzzák azt is.
2016. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nezd meg a hotel honlapjan, hogy a maestrot elfogadjak e. Vagy kerdezd meg, hogy tudsz e banki atutalassal fizetni. Alltalaban minimum 1 honappal az erkezesed elott lehet igy fizetni,hogy megerkezzen az osszeg mielott becsekkolsz. Ha a zarolast torlik mert maskeppen fizetsz, az eltarthat 15 munkanapig is a te brnkodtol fuggoen. Mastercardnal ha a hotel nem is torli a zarolast, 14 nap utan automatikusan felildja a zarat a mastercard. Ha megi azzal a kartyaval akarsz fizetni skkor csek innel megmondod nekik hogy vegyek le a zarolt osszeget (hotelben dolgoztam evekig)
2016. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!