Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mennyibe kerülhet egy háromcsi...

Mennyibe kerülhet egy háromcsillagos szállodában egy éjszaka két főre?

Figyelt kérdés

Ha szobát szeretnék foglalni és megkérdezem az árat fix árat mondanak? Arra nem jön fel már semmi plusz? És a fizetés, hogy van? Mikor megérkezem a recepciónál akkor kell oda adnom a pénzt?

Nem voltam még úgy szállodában, hogy én intéztem volna viszont most elszeretném vinni a barátnőmet és nem egészen tudom hogy megy :)


2016. máj. 23. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Van telefonod, van szad, kerdezni tudsz. Ennyire nehez emberekkel kommunikalni? Felhivod, megkerdezed. Ha ez nem megy, akkor elolvasod az arakat a weboldalon, esetleg ajanlatot kersz ugyanazon a weboldalon keresztul.


Fizetni minden esetben utolag kell, ha mondjuk felpanziora fizetsz be, az ettermi plusz fogyasztast (italok) a szobahoz irjak. Az idegenforgalmi adot pluszban szamoljak fel (valami 300 Ft/nap/ej).


Ja igen. Ugye nem vagy 18 alatti?

2016. máj. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Első te gyökér. Amúgy meg 400 ft az idegenforgalmi adó. Először le kell foglalni a szállást, ekkor kell fizetni foglalót. Általában a többit utána kell fizetni, de én már voltam olyan szállodában ahol előre kellett fizetni mikor odaértem.
2016. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Hol?

A legtöbb hotelnek van weboldala, ott meg tudod nézni a pontos árakat. Van, ahol kérnek előleget, van ahol utólag kell fizetni

2016. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
#2: erdekes, azokban a szallodakban ahol en jartam mostanaban, nem kertek eloleget. Vagy azt csak attol kernek, akibol nem nezik ki hogy ki tudja fizetni vagy nem gondolja meg magat 1 nappal elotte...?
2016. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szoba árában általában benne van a reggeli. A szobában lévő minibár fogyasztást, szobai telefon használatot, néhány helyen a wifi-t számítják fel pluszban. Ha ott ebédeltek, vacsoráztok, hozzáírják a számlához. Az éjszakai bár fogyasztást viszont általában azonnal rendezni kell (diszkréció, ne legyen nyoma a számlán a dorbézolásnak), de sok helyen már a szobához írják, ha kéred. Idegenforgalmi adó még lehet pluszban, más nincs.

A fizetési rendet megmondják előre.

2016. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy hol, gondolom ahány hotel, annyi féle. Én mikor 3 csillagos hotelban voltam innen párezer kilométerre, kb 7000 Ft volt egy kétszemélyes szoba. Erre már nem jött rá semmi egyéb költség.

Érkezéskor előre kikellett fizetnem a teljes összeget.

Fontos, hogy észnél kell lenni, mert sokhelyen megpróbálnak rádverni költségeket, hátha kifizeted. Legutóbb céges úton voltam Angliában, 700 ezer forint volt 10 éjszakára a hotel, amiben még reggeli sem volt, és még ott is nyomtatták nekem a számlát az italfogyasztásra! Közöltem, hogy én ki sem nyitottam a hűtőt, szó nélkül sztornózták...

2016. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 paradicsom31 válasza:

2-tes, te gyökér, az IFA 450 ft/fő/éj, panzióban dolgozom, azért tudom.


Kérdező: az adott szállodától kérhetsz e-mailben ajánlatot, hogy mennyibe kerül a szoba ára, 2 főre, egy éjszakár, valamint számolják bele az IFÁt is. Így pontos árat fogsz kapni.

A fizetés általában úgy megy, hogy bejelentkezéskor kell fizetni. Van, ahol kijelentkezéskor is lehet, de azt nem szeretjük.

2016. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

'Van, ahol kijelentkezéskor is lehet, de azt nem szeretjük.'


En meg az ilyen szallodakat nem szeretem. Tudod elore nem fizetunk semmiert, mert aztan ha reklamacio van, picit nehezze valik az ugyintezes. Amugy a tipikus taho magyar panziost hallottuk, aki a tipikus taho magyar vendegekbol indul ki. Majd egyszer nezz meg egy normalis szallodat is, ne csak a Bivalyb*sznad-alsoi panziot.

2016. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Idegenforgalmi adó jöhet még rá, aminek változó az összege. Ne higgy a sok okoskodónak, panziós, azért mert nálatok 450 ft az ifa, máshol nem biztos hogy ugyanannyi ám..

"Az idegenforgalmi adó mértékéről az önkormányzatok döntenek, de mértéke nem haladhatja meg a szállásért kért ellenérték 4 %-át. Egységes mértékről azonban nem beszélhetünk, hiszen övezetenként és szezononként is eltérő összeg állapítható meg." Pl Tapolcán 500 Ft/éj, Balatonfüreden 470, Siófokon 400


Ezt a szálloda honlapján tudod megnézni, hogy mennyi, illetve telefonon is érdeklődhetsz a plusz költségekről (wifi, parkolás, reggeli...)

2016. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 paradicsom31 válasza:

Nálunk annyi az IFA.


Hidd el, én sem szeretem (mint rendes magánember), ha a szoba megnézése nélkül már kérik tőlem a pénzt.. Előbb szeretem megnézni, hogy tényleg olyan-e a szoba, amilyennek lennie kell, ott van-e minden, amit ígértek stb. Majd csak ezután vagyok hajlandó bármit is kifizetni.

A vendégeimnek természetesen megengedem ÉN, hogy távozáskor fizessen, illetve fizetés előtt megmutatom mindenkinek a szobát.

Azt, hogy "nem szeretjük" a főnökömre értettem.. ő kijelentette, hogy a vendég érkezéskor fizet, de mit csinálhatnék, ha olyan vendég jön, aki majd csak később szeretne fizetni? Nyilván nem vitatkozom vele, akkor majd fizet később..

2016. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!