Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Hotel etikett, vagy olyasmi....

Hotel etikett, vagy olyasmi. Tehát, hogy mennek a dolgok?

Figyelt kérdés

A Danubius Hotel Arena-ban fogunk megszállni (a szoba árában benne van edzőterem, uszodahasználat és reggeli) és olyan dolgok érdekelnének akár ezzel a hotellel kapcsolatban akár csak általánosságban, hogy


-étkezés

A reggelit mettől meddig lehet elfogyasztani? Svédasztalos reggeli vagy mint egy étteremben (pincér+étlap) felszolgálják? Mennyit lehet enni, amennyi beléd fér vagy azért van határ?

Ugyanezek vacsorára.


-szolgáltatások

Nyitva tartás? Van egyáltalán vagy 0-24? Edzőtermi, uszoda szabályok? Gondolom olyasmi mint egy normál edzőterem, pl. utcai ruhában nem lehet használni stb. de esetleg van valami plusz kimondottan szállodában alkalmazott szabály?


-egyéb

Szobakulcsot vagy kártyát, ha kimegyek a hotelből a városba vagy valamerre le kell adni a recepción, vagy vihetem magammal hátha elhagyom és fizethetek felárat :) ?


Még sosem voltunk hotelben és valamelyest képben szeretnénk lenni. Köszi



#hotel #szabály #Danubius Hotel
2017. dec. 12. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Mindezeket félsz élőben megkérdezni az alkalmazottaktól? Ne utazz akkor, maradj otthon inkább!
2017. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Mi eleg gyakran jarunk hotelekbe, 5 csillagos kategoriaba is, de tudod mit csinalunk? Vagy becsekkolasnal megerdeklodunk mindent vagy esetleg a londinertol vagy egyeb alkalmazottol. Ennyi. Nem kell ezt tul bonyolitani.
2017. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
46%

A reggelit, hogy mettől meddig lehet elfogyasztani, azt szerintem a szállodában meg fogják mondani, vagy fent van a honlapon, ez nem mindenhol ugyanaz, bár általában 6-9 óráig lehet menni.Szerintem ha svédasztalos, akkor a max 2x vevés még nem illetlen, viszont ha már harmadjára mennél, akkor már is-is. Inkább többet vegyél egyszerre, az kevésbé gázos, mintha többször.

Edzőteremnél, uszodánál is meg kell kérdezni, hogy meddig van nyitva. Szerintem az edzőscucc alap, más nem nagyon hiszem, hogy követelmény lenne.

Szobakulcsot vagy kártyát add le, mikor elmész a városba, legalábbis én úgy csináltam, amikor utaztam, és nem néztek meg/le, meg másoktól is így láttam. Remélem segítettem valamelyest :) Persze ha valamiben nagyon bizonytalan vagy, lesd a többieket, hogy mit csinálnak, de kérdezni is lehet :)

2017. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Mennyit lehet enni, amennyi beléd fér vagy azért van határ? - annyit eszel amennyit akarsz, mit foglalkozol masokkal? Mindenki annyit eszik amennyihez kedve van. En peldaul tobbszor vissza szoktam menni, mert vagy nem eleg nagy a tanyer, hogy mindent rategyek amit meg akarok enni, vagy mert nem akarok dolgokat keverni. Pl. reggelinel a tojasrantotta melle teszek szalonnat, de ha a piritos kenyer mar nem fer a tanyerra, vagy van muzli/gyumolcs, azt kulon tanyerra teszem es mivel nem vagyok bravuros pincer, aki tobb tanyerral tud egyszerre setalni, inkabb tobbszor visszamegyek az asztalhoz, minthogy valamit elejtsek... Vacsoranal pl. nem rakom a sutit a rantotthus meg a rizs melle. Inkabb visszamegyek egy masik tanyerral. Hogy mettol meddig van az etkezes, azt a hotelban megmondjak.


Felesleges a kulcsot magaddal vinni, ha tartasz az elveszitesetol. Ha elveszited a felar a szallodatol fugg. Voltam olyan helyen, ahol 4en szalltunk meg es mind a 4unknek kertunk szobakulcsot (kartyat). Sot, a kulfoldi helyeken engedik, hogy 1 kartyat megtarts szuvenirnek.


Még sosem voltunk hotelben és valamelyest képben szeretnénk lenni. - az elhasznalt turulkozot a furdoszobaban a foldre szoktuk rakni, ezzel jelezve a takaritonak, hogy kicserelheti. Ha tobb napra szallunk meg es nem akarom, hogy bejojjenek takaritani, vagy hogy elvigyek a turulkozomet, akkor felteszem a tartora, illetve a "ne zavarj" tablat kiakasztom a kilincsre.


Ha sokaig vagyunk egy helyen es meg vagyunk elegedve a takaritoval, az agyra szoktuk helyezni a borravalot. De olyan helyen is voltam, ahol ki volt teve egy pici boritek, pont azert, hogy abba tegyuk a borravalot (ha akarunk adni).


Ha nagyon tettszik a szappan/sampon, amit a hotelben adnak, ne szegyelj kerni extrat a takaritotol mikor osszefutsz veluk a folyoson, szivesen adnak par darabot otthoni hasznalatra.

2017. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb szállodában svédasztalos a reggeli. Annyit eszel, amennyit akarsz, senki nem nézi. De elcsomagolni valamit nagy illetlenség. Volt olyan, ahol rászóltak a fölpakolós vendégre, de ez nagyon ritka...

Becsekkoláskor megmondják, hol és mikor van reggeli. Ugyancsak felvilágosítanak az edzőterem, uszoda használati rendről. Ilyen szállodákban általában adnak köntöst, amiben lemehetsz az uszodába. Az edzőterembe edzős cucc kell és teremcipő (nem koszos talpú utcán hordott).

A vacsora lehet svédasztalos, de gyakoribb, hogy étlapról választasz és pincér hozza. A vacsora árát a szobához írathatod és a végén fizetsz, de lehet helyben is. Szerintem érdemesebb a városban vacsorázni az ilyen szállodákban elég unalmas és drága a vacsora. Amúgy a honlapjukon fenn van az étlap és egy csomó további info.

2017. dec. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek az infok nagyobb hotelekben a szoba könyvben amit a szobában találsz meg benne van, de sok helyen egy info papírt is a kezedbe adnak a portánál.


Reggeli legtöbb helyen büfé asztalos, de van ahol választhat pár lehetöségböl és a pincér hozza ki. Habár a kávét, teát eleve a pincér szolgálja fel.


Az edzöteremtöl ne várj el sokat, föleg ne egy városi hotelben, az max pár gépböl áll, hogy a hotelt jobb fényben mutassa be... Ezeknek általában van nyitvatartási ideje, ez is az infok között benne lesz....


A kártyát leadhatod a portán, de magaddal is viheted. A saját kulcsodat gyakran elhagyod?

2017. dec. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!