Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A Booking.com vagy az Airbnb...

A Booking.com vagy az Airbnb mekkora jutalékot vesz le a szállásadóktól? Megéri kiadni rajtuk?

Figyelt kérdés

Van egy lakásunk amit gondoltam kiadok az előző oldalak valamelyikén, vagy mindkettőn. A Booking-on olvastam GYIK-et, és semmilyen infóval nem lettem beljebb. Az Airbnb egy fokkal jobb volt, ott 3%-os szolgáltatási díjat találtam.


(Főként szállásadóktól kérdezem) Tapasztalatok alapján panellakást megéri kiadni ezeken az oldalakon? Megyeszékhelyen élek, a lakás ugyan nem pont a belvárosban van viszont közel tömegközlekedéshez, amivel 10 perc alatt megközelíthető. Első ötletként 2 főre adnám ki legfeljebb, aztán később alakítható még 3 max 4 főig. Egyébként kb 35 000-ért tudnám kiadni havonta ottlakásra, 35 négyzetméteres. Mitől függ ez leginkább? Néhány tipp?



2018. ápr. 1. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
20% körül.
2018. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A booking helyszín, szobaszám, fogadható vendégek száma alapján számol, 5-35% közti lesz a jutalék. A leírásod alapján inkább alacsonyabb lesz majd.


Utazóként sokszor foglaltam bookingon panelba szállást szláv nyelvterületen, ott simán elfogadott, de szerintem itthon sem példa nélküli.

2018. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a városban elérhető egyáltalán az AIRBNB, úgy értem, benne van az AIRBNB kínálatában, akkor inkább ott hirdesd!


Az ilyen ingatlanokat inkább ott keresik az emberek. A booking-on sem csak szállodák vannak, de a leírásod alapján nem nagyon a bookingon fognak keresni ilyen szállást.

2018. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Az előző tanács a helyes!


És valóban 3% a díj.

2018. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A 3%-os Airbnb díj nem igaz. A hozzájuk beérkező szállásdíjból, miután átutalják a számlára - kis pontosítással - 3%+ÁFA-t vonnak le. De a szálláshely által beállított összegre 16%-ot tesznek rá. Lám, egyből 20% a jutalékuk... ;)
2021. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 letudnád írni kérlek, hogy ezeket a %-okat hol találtad?

Keresem de annyi felesleges infó van, hogy egyszerűen nem jövök rá

2023. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!