Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha egy olyan apartmanban...

Ha egy olyan apartmanban foglaltam nyárra szállást pár éjszakára, amit nem csak kiadásra, hanem eladásra is hirdetnek, van-e okom aggódni?

Figyelt kérdés
Augusztusra foglaltam néhány éjszakára. Előre fizetni nem kellett, azt majd a helyszínen, megjött a visszaigazolás, hogy vár a szálláshely. De azt csak most látom, hogy ugyanezt a helyet eladásra is hirdetik, méghozzá sürgősen. (De ugyanazon a honlapon, a részleteknél.) Ez mit jelent? Hogy esetleg megtörténhet, hogy jön majd az üzenet, hogy szállás lefújva, mert időközben elkelt? Nem igazán lenne jó, mert ezt is nehezen találtam, mint számomra megfizethető árú szállást, másikat találni ugyanarra a periódusra szinte lehetetlen volna. És én mindenképp akkor utazom, mert egy többnapos rendezvényen veszek majd részt.
2019. máj. 16. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen előfordulhat. Vannak lemondási feltételek, amik a bérbeadót is megilletik. Ezt kell megkeresd a honlapon, vagy telefonon tájékozódnod.
2019. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Magyarországról beszélünk, vagy külföldről? Beszélsz azon a nyelven?

Ugyanis a legcélszerűbbnek azt tartanám, ha egyszerűen rákérdeznél a tulajdonostól - Ő tudja a leghitelesebb választ adni :-)

2019. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Magyarországról. De jó ötlet-e erre rákérdezni? Nem szeretnék bizalmatlannak tűnni. A honlapon amúgy nincs erről semmi írva. Azért az marha jó lesz, ha majd úgy kell várnom a nyaralást, hogy közben be kell kalkulálnom, hogy lehet, hogy egyszer csak hirtelen szívok majd, mint a torkosborz. A honlapüzemeltetőt mindenesetre megkérdezem e-mailben.
2019. máj. 16. 20:21
 4/17 A kérdező kommentje:
Én amúgy azt tartanám fairnek, hogy ha mondjuk akad is rá rövid időn belül vevő, akkor csak egy meghatározott időponttól vehesse birtokba. Ősz elejétől vagy januártól.
2019. máj. 16. 20:28
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Na most mi van???


Ezt írod a kérdésedben:

"ugyanezt a helyet eladásra is hirdetik, méghozzá sürgősen. (De ugyanazon a honlapon, a részleteknél.)"


Ugyanazon a honlapon, de a honlapon nincs semmi???


Meg aztán a honlap üzemeltető (pl. egy Szállás.hu) baromira nem fogja tudni, hogy mit akar a szállás tulajdonosa. Ha nem kell előre fizetni, akkor meg - elvielg - még kár sem ér, stb.

Persze, értem én, hogy izgulsz - augusztusra, ráadásul, ha rendezvény lesz, nem könnyű szállást találni.

2019. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5: A szállás adatainál van olyan, hogy "Menü". Ha ráklikkelek, ott van egy olyan tabló, hogy "Ház eladó", ha arra rámegyek, bejön a hirdetés. Az adatok alapján egyértelműen ugyanerről a helyről van szó.

Gondoltam, esetleg van valami szabályzatuk az ilyen esetekre.

2019. máj. 16. 20:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért ott hirdeti eladásra, mert elsősorban olyanoknak árulja, akik befektetési céllal veszik. Neked meg teljesen mindegy, kinek a tulajdonában van az apartman, amikor épp ott vagy.
2019. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7: Erre is gondoltam persze. Amúgy rákerestem, egy másik szálláskereső helyen is fent van, ott is hirdetik, úgy írják, nem csak kiadó, hanem igényesnek eladó is. Ez akkor azt jelenti? De kérdés, hogy ha valaki megveszi, akkor az igazából nem azt csinál vele, amit akar? Nem dönthet úgy, hogy felemeli az árakat, vagy akárcsak úgy, hogy egyszerűen lakni fog benne, és nem adja ki?
2019. máj. 16. 22:34
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Bakker, kérdező, tényleg nem értem, miből gondolod, hogy mi itt a Gyakorin erre fogunk tudni válaszolni???

Igen. lehet, hogy megveszi valaki és lakni fog benne.

Meg az is lehet, hogy továbbra is apartman lesz..


KÉRDEZD MEG!! De ne itt - mert sem mi, sem más nem fogja tudni megmondani, hogy mit akar a tulaj.


Mint írta valaki, lehet, hogy csak úgy adja el, hogy szept. 1-i átadással. De ezt mi itt tényleg nem fogjuk tudni kitalálni.

2019. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
10: Jó, de az is lehet, hogy itt valakinek van benne tapasztalata. Esetleg általános szabály van rá, csak én rosszul keresem, azért nem találom. Evvel az erővel bármilyen kérdést felesleges itt feltenni. Nyilván megkérdezem, de nem azonnal válaszolnak az e-mailre, és több forrásban érdeklődöm.
2019. máj. 17. 05:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!