Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most kell fizetnem az eü...

Most kell fizetnem az eü járulékot vagy okt.31. -ig még nem?

Figyelt kérdés

Szóval 3 éve érettségi után kihagytam egy évet, és akkor fizettem, akkor úgy volt, hogy okt 31.-ig nem kellett, és dec. 15.-től fizettem.

Utána elvégeztem egy 2 éves képzést nappali tagozaton, idén május 24-én letettem a szakmunkás vizsgát, a NAV-nál azt mondták okt 31.-ig nem kell fizetnem, de máshol azt hallottam, hogy a bizonyitvány kiállitásától 45 napig nem kellett csak, tehát már kéne.

Szóval most hazajöttem a NAV-tól, de gondoltam rákérdezek hátha tudja itt valaki, hogy van ez.


2019. júl. 29. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha van diákigazolványod, annak érvényességi idejétől 45 napra kell. Ha nincs, akkor a tanulói/hallgatói jogviszony megszűnésének napjától 45 napra.
2019. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van diákom. Párom mondta, hogy attól hogy van diákom még kell fizetni mert azt állitólag be kellett volna kérnie a sulinak, csak ők nem kérték be. Tehát ő úgy tudja köteles vagyok fizetni.
2019. júl. 29. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Nam attól függ, visszakérték-e (vissza kellett volna, és kiadni egy igazolást a diákig érvényességével).

Október 31-ig vagy jogosult a diákra, az eü szolgáltatásra való jogosultságod pedig még utána 45 napig áll fenn.

2019. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi
2019. júl. 29. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Diákigazolvány érvényességét követő 45 napig passzív jogú vagy, tehát nem kell addig fizetned magad után eü. szolg. járulékot.

Mindegy, hogy a diákigazolvánnyal mi történik, az érvényessége addig tart, amilyen dátum van rajta.

2019. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!