Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás megkezdésén...

Egyéni vállalkozás megkezdésénél be kell nyújtani a T101E nyomtatványt, vagy sem?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban indultam mint ev, és ezzel az 1 dologgal nem jutok dűlőre, mert mindenki mást mond...


-Felhívtam a NAV-ot, ők azt mondták, hogy be kell adni

- Megkérdeztem könyvelőmet, ő azt mondta, hogy nem kell, csak akkor, ha valamilyen változást jelentek be, arra szolgál

- Felhívtam megint a NAV-ot, most egy másik ügyintézővel beszéltem, ő azt mondta, hogy nem kell, hiszen amikor az ügyfélkapun keresztül bejelentettem a vállalkozást, akkor azok az adatok hozzájuk is megérkeznek, így külön nincs rá szükség

- Felhívtam egy másik könyvelőirodát, akik pedig azt mondták, hogy be kell nyújtani, 15 napon belül...


Ennyi különböző álláspont közül most honnan tudjam, melyik a jó? Kinek van igaza, kell a nyomtatvány, vagy sem?


Kedves EV-k, vagy bárki, aki képben van, ti hogy csináltátok? Beadtátok vagy sem?



2019. júl. 29. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Add be abból baj nem lehet, míg a hiányából lehet gond.
2019. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne add be, tényleg csak akkor kell ha új dolgot jelentesz be (pl. vállalkozás fantázianeve, stb.). Az egyablakos rendszeren keresztül átmegy minden a navhoz. Ha meg is próbáljátok beadni új adatok nélkül, akkor a nav hibaágra fogja tenni. Idén kb 8-10 új evt alapítottam, ezt a bevallást nem kell beadni (régen tényleg kellett, most már nem kell).
2019. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell már egy ideje, csak ha van bejelentenivalód, pl iratőrzés helye.
2019. júl. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Közben megnéztem a ügyfélkapus tárhelyemet is, a bejelentés után pár nappal kaptam egy levelet a NAV-tól, ami az alábbi szöveggel kezdődik:

"Tisztelt Ügyfelünk!

A kisadózó vállalkozások tételes adója alá történő bejelentkezési szándékát az egyéni vállalkozók nyilvántartását vezető szervnél előterjesztett nyilvántartásba vételre irányuló kérelmével együtt terjesztette elő, amely az e célra szolgáló egyablakos informatikai rendszeren keresztül megérkezett az állami adó- és vámhatósághoz. "


Én ezt úgy értelmezem, hogy valóban megérkeztek hozzájuk az adataim, gondolom ha valamiben hiány lenne, azt úgy is beleírták volna nem?

2019. júl. 30. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!