Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV-os TB tartozás passzív...

NAV-os TB tartozás passzív félévek közben?

Figyelt kérdés
A NAV számolja fel nekem a TB költséget és küldi a csekkeket, miközben tavaly bementem hozzájuk és bejelentettem, hogy külföldi egyetemen tanulok, viszont minimum egy évet kihagyok. A hölgy azt mondta, hogy két félévet kifizetnek teljesen, ami most ért véget júniusban. Ennek ellenére lekérdezéskor azt írja az oldal, hogy kb 170 ezer forintos tartozásom van feléjük, 120 ezer forintos nyitószámlával. A kérdésem annyi lenne, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Valamint, ha nem folytatom az egyetemet ebben az évben, csak jövőre, vagy esetleg közben otthagyom, akkor is fent áll az, hogy ők két félévet fizetnek passzíváltatáskor?

2019. júl. 30. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy valamilyen időszakra nincs egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettséged, Neked kell a NAV-hoz bejelentened, csatolva hozzá azt az iratot, amivel igazolod, hogy miért mentesülsz alóla.

Bemondásra nem intéznek ügyet.


A bejelentés (adatváltozás) formanyomtatványa:

19T1011.


Innen letöltheted: [link]

2019. júl. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Fizesd a TB-t, különben nem fejlődik az amúgy is színvonalas magyar egészségügy! Már az 1950-es évekbeli technológiát is alkalmazzák akár a kórházakban! Háziállatként ingyen patkány és élősködők a fekvőbetegeknek!
2019. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!