Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi igaz abból hogy vállalkozók...

Mi igaz abból hogy vállalkozóként az adom terhére élhetek? Vagyis évi egy váltás ruha elszámolható, bármilyen számítógépet tehát pl. gamert gépet nagy

Figyelt kérdés
monitorral vehetek 2 évente az adom terhére, mert annyi idő alatt hivatalosan nullára íródik az értéke, s a nav nem nézi mekkora a képernyő csak darabra megy? Lehet 14 000 Ft-os sokgombos egerem vagy akár videoszerkesztő egér is. (150 000 Ft-os egér). (persze csak ha van elég bevétel, akkor számolható el) A vacsoráim egy része üzleti vacsora akkor is ha nem ül senki a másik oldalon. Az adom terhére vehetek autót ami x évente leamortizálódik s újravásárolható, az üzemanyag is így megy ha pl. a nav környékén van dolgom akkor elszámolhatom mintha oda mentem volna. ezek igaz dolgok csak csak vállalkozok nagyzoló szövegei?
2019. júl. 31. 07:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
néhány kérdés miatt ostobaság lenne. majd ha meg lesz együtt az összes kérdés komplett vállalkozói terv, stb. de aki olyan tanácsot ad h néhány gyakorin feltett kérdés helyett menjek könyvelőhöz az jobban tenné ha nem válaszolna.
2019. júl. 31. 12:36
 12/21 A kérdező kommentje:
"jaja, tisztára megéri a vacsora, csak némi plusz járulékot még fizetsz rá..." és ha nem vagyok vállalkozó akkor nem fizetem ki ugyanezeket a pluszokat? Pl. az áfát? Vagy mire gondolsz? Vagy aki nem vállalkozó annak nem kell vacsoráznia?
2019. júl. 31. 12:39
 13/21 anonim ***** válasza:
85%
Könyvelőként mondom, menjél könyvelőként, és az azt is hogy Jézus Mária! Amit itt leírtál egy komplett adócsalás forgatókönyve, ezt így biztosan nem lehet. Ha nem ül veled szemben senki, akkor még járulékkal sem üzleti vacsora, tehát elszámol járulékol, és még adóalap növel is... és ez csak a jéghegy csúcsa.... Gondolod ha ez így működne nem lenne mindenki de mindenki vállalkozó? Atyaúristen.....
2019. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Üzleti terv nélkül nem hinném, hogy bárki vállalkozó lenne. Ha ezzel se vagy tisztában miért irkálsz?

Sokkaknak még kósza ötlete sincs nemhogy üzleti terve vagy ép a munka riasztja vissza. Arra nem gondolsz hogy esetleg ezért nem lesz valaki vállalkozó? Az megy hogy a NAV nézi hogy ül e velem valaki szemben még ennél is nagyobb abszurd, de annál is hogy kérdésekkel egyesével menjek könyvelőhöz s ne összegyűjtve minden kérdést. Miért nem olyasmihez amiről fogalmad sincs? te még azzal se vagy tisztában hogy valaki azét kérdez valamit mert nem tudja a választ s nem azért mert tudja. nálad súlyos értelmezési gondok is vannak.

2019. júl. 31. 13:21
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy látom te csak osztani tudod az embereket rendesen. Egészségedre! Többet tudok a vállalkozásról, mint te valaha is tudni fogsz.
2019. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
És még én osztok:))
2019. júl. 31. 17:44
 17/21 anonim ***** válasza:

Meséld már el nekem hogy kell kiszamoltam a tartós bérletes autó konstrukciót azt kiderült egy új autón akar 4-500e ftot is nyerhetek ha hazudok csalók, nem éri meg. Van komoly számítógépem de dolgozom rajta , a telefon is ilyen azt bár itt írok most rajta neked az szabálytalan de talán ennyit szabad csalnom. A telefonszamlam nincs elszamolva üzleti vacsorát akartam elszámolni egy se ment mert van ám adoterhe rendesen igy semmit se nyerek , a gépet ha selejtezem még meg kell évekig tartani minden régi telefonom a szekrényben míg más eladta én forintot se kaptam érte.


Igen igaz, valamennyit lehet nyerni vele de igazából nem nagy dolgok saját nevemen van a szemelyautom, amit magan használatra is használok az egy mobil telefon amit 4 évente cserelek.


Adatok:

Évi nettó 500m forgalom a cégnek, feleségem könyvelő, és nulla forint adót csalok.


Szóval nem kell tul gondolni ezt , igazából nincs akkora kiveteli lehetőség legalábbis legálisan.

2019. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Vagy is a válasz az, hogy ez nem igaz?

Mert a kérdés az volt hogy

"Mi igaz abból hogy..."

Csak tudnám miért nem lehet normálisan válaszolni?

2019. júl. 31. 19:36
 19/21 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem igaz. Lehet egy húszezres vacsorabol 19 ezreset csinálni de azért az egy ezresert bizonyítani kell kivel voltál és miért . Hitelt érdemlően. Egy ezresert . Megéri ?


Cegautot venni furikazni vele majd papíron valakinek eladni 2 millaert a nevében adócsalást csinálni mert ő meg 5ert adja el és nem adozza le hogy nyerjel 5-600e ftot. És 3 évig írod a menetlevelet, bizonygatod merre jártál etc.


Akinek ez kell... Csinalja.


Tehát igaz de nem úgy csillog minden

2019. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem értem. Miért 5 ezerért adná el? Nincs rendes ára. és miért 2 millióért kell papíron eladni, miért nem lehet a rendes áron eladni papíron s akkor nincs adócsalás.


Azt meg hogyan kell bizonyítani a navnak hogy ült valaki szemben? Fotót kell csatolni a bevalláshoz?

2019. júl. 31. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!