Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény egész...

Családi adókedvezmény egész évre elszámolható?

Figyelt kérdés
Jövő hónaptól jár, de nem tudom a béremből érvényesíteni az egészet. Viszont, ha a teljes évet nézem az adóbevallásban levonható az éves szja -ból? Úgy már ki tudnám meríteni, ha így lehet.
2019. máj. 5. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Egy gyerek esetén 31250 bruttó kell, kettőnél 125ezer. Gondolom, nem hármasikrek lesznek (nyilván még magzat, ha jövő hónaptól jár). Ha ennyit nem ekresel, meggondolandó a gyerekvállalás :)
2019. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kettő gyereknél 266 660 Ft bruttó meríti ki a keretet... el vagy tájolva.


Ezen felül honnan tudod milyen vagyon elemekkel rendelkezünk? De a kérdés nem ez...

2019. máj. 5. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Úgy is lehet. A jövő évi adóbevallásnál vissza tudod igényelni az egészet, sőt ha az adód nem elég rá, akkor járulékkedvezményt is igénybe vehetsz...
2019. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nem vagyok eltájolva...


125ezer bruttó szja-ja 18.750; egbizt és nyugdíjjáruléka 21.250.

Hopp, ez pont 40ezer...

125bruttóól igénybe tudod venni a két gyerekre az összeset.

2019. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én most adókedvezményt kérdeztem.


Az adókedvezmény havi bruttó 266.660 Ft -os bér esetén meríthető ki.


Amit te írsz az a járulék kedvezmény. Tudom, hogy van olyan is, de nem az most a kérdés, hanem az adókedvezmény.


Tehát a havi bérből nem lehet érvényesíteni a 40ezer szja -t, mert nincs annyi adó vonzata, de ha az egész éves fizetést nézem amiből már januártól vonják az szja előleget akkor már igen.


A kérdés arra irányult, hogy az járható-e, hogy a következő hónapokban érvényesítek annyi szja kedvezményt amit tudok, az év végi bevallásban pedig érvényesítem ami még fennmarad a januártól idáig befizetett szja előleg terhére.

2019. máj. 5. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Igen, úgy is lehet. Én mindig év végén szoktam...
2019. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, azokra a hónapokra nem jár, amikor nincs meg a jogosultság, visszamenőleg meg főleg nem.
2019. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi nem lehet 7-es?? Az év eleji adót is visszaigényelheti a jogosultsági hónapokra, még akkor is ha akkor nem volt gyereke...
2019. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 én csak a jogosultsági hónapokra kérném, de az egész éves adóból, ami nem csak azokban a hónapokban jön össze.
2019. máj. 6. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Az úgy teljesen jó. a van 6 hónap jogosultságod, akkor az első hathavi adódat is visszakérheted a jogosultsági hónapokra.
2019. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!